reklamı kapat

Ethereum Yıl Sonuna Kadar 2.500 Dolar Olabilir

12:30
28 Nisan 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Yatırım ve varlık yönetim hizmetleri sunan bağımsız finansal danışmanlık firması deVere Group, Ethereum fiyatının 2018 sonuna kadar 2.500 dolara ulaşabileceğini düşünüyor.

Firmaya göre, dijital kontratlar ve akıllı sözleşmelerin kullanımının artmasıyla Ethereum değerinde de büyük bir artış olacağını söylüyor. Bu artışın da dört kata kadar çıkabileceğini belirtiyor. deVere Group’un kurucusu ve CEO’su Nigel Green konuyla ilgili MarketWatch’a şunları söyledi;

Ethereum fiyatının bu yıl önemli ölçüde artacağı tahmin ediliyor. 2018 sonuna kadar 2.500 dolar olmasını bekliyoruz. 2019 ve 2020’de de artmaya devam edecektir. Bu genel yükselişi ise üç şey tetikleyecek. İlk olarak Ethereum’u ticaret aracı olarak kullanan platformların sayısı sürekli artıyor. İkinci olarak Ethereum akıllı sözleşmelerini kullananların sayısı da giderek artıyor. Son olarak ise bulut bilişimin merkezsizliği diyebiliriz.

Green ayrıca, kripto para piyasalarına düzenlemelerin getirilmesinin an meselesi olduğunu söylüyor. CEO’ya göre bu durum piyasaya daha fazla yatırımcı çekecek ve piyasanın daha güvenli olmasını sağlayacak.

Geçtiğimiz Aralık ayında Bitcoin’in rekor kıran fiyatlarının ardından Green, “Gelecek haftalarda Bitcoin’de keskin hareketler olmasını bekliyoruz. Çünkü böyle büyük yükselişlerden sonra keskin hareketler gelir ve ardından düzeltmeler yaşanır.” yorumunda bulunmuştu.

Ayrıca bu ayın başlarında, iyimser Bitcoin tahminleriyle tanınan Tom Lee, lider kripto para Bitcoin ile ilgili tahminlerini yenilemiş ve yıl sonuna kadar 25.000 dolar olmasını beklediğini söylemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.