reklamı kapat

NEM (XEM) Geliştiricisi İflas Ediyor, Yeni Yönetim Devreye Girdi

Fonlama sıkıntı yaşayan NEM Vakfı'nın sadece 1 aylık ömrü kaldı. Yeni yönetim yeniden yapılanmayı hedefliyor.
22:00
31 Ocak 2019

NEM geliştirmelerini yürüten NEM Vakfı’nın iflas etmenin eşiğinde olduğu ve çalışanlarını işten çıkarmaya başladığı rapor edildi. İflasa sebep olarak düşüş trendi ve bir önceki yönetimin kötü kararları gösterildi.

NEM Vakfı

NEM Vakfı diğer kripto para kuruluşlarının ayak izlerini takip ediyor. Bitmain, ConsenSys, Huobi ve Blockfolio da yakın zamanda çalışanlarını işten çıkarmıştı. İş gücünün azaltılması ayıların iş yeri sahiplerinin ceplerini yemesiyle kaçınılmaz hale geldi. NEM Vakfı’nın yaklaşık 150 çalışanı bulunuyor ve  birçoğunun işsiz kalacağı tahmin ediliyor.

NEM Vakfı başkanı Alex Tinsman’ın açıklamalarına göre vakıf 160 milyon token, yani yaklaşık 7,3 milyon dolar para ile kurtarılabilir. Tinsman fonlama isteğini yakın zamanda bildireceklerini belirtti. Tinsman yeni kurulan yönetim kurulunun başkanı ve yeni yönetim kurulu işe başlar başlamaz vakfı kurtarmak adına adımlar atmaya başladı.

XEM Token’ları

Vakıf başkanı kısaca bu noktaya nasıl geldiklerini özetledi. Tinsman şunları dile getirdi:

Aylık 9 milyon XEM yakıldı ve yatırımın geri dönmediğini gördük. Etkili bir organizasyon olmak için şu anki sistem düzgün çalışmıyor. XEM fiyatı yüksekken sorun yokmuş gibi görünüyordu, koşullar değişti “Kripto Kış” başladı ve işleri sürdürebilmek giderek zorlaşıyor.

Sadece bir ay daha yetebilecek fonumuz kaldı. Bu yüzden çalışanlarımızı, ortaklarımızı ve projeleri destekleyemeyeceğiz. Üzücü ancak her şeyi askıya almamız gerekiyor. Yeni yönetim kurulu olabildiğince şeffaf olacak, böylece perde arkasında hiçbir şey kalmayacak. Hedefimiz geliştirmeleri kullanıcı odaklı olarak ilerletmek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun