reklamı kapat

NBA’de Ethereum Madenciliği Yapılacak!

29 Haziran 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Bir zamanlar milli basketbolcumuz Hidayet Türkoğlu’nun da formasını terlettiği NBA takımı Sacramento Kings, kripto para madenciliğine başladığını duyurdu. Böylece Sacramento Kings, kripto para sektöründe faaliyet gösteren ilk profesyonel kulüp ünvanının da sahibi oldu.

Sacramento Kings, madencilik faaliyetlerine yaklaşık üç hafta önce Nvidia madencilik riglerini kullanarak başladığını duyurdu. Madencilik rigleri birden fazla ekran kartının bir araya gelmesiyle oluşuyor. Böylece daha verimli bir şekilde kripto para madenciliği yapılabiliyor. Sacremento Kings’in patronu Vivek Ranadive bir yazılım uzmanı ve yazılım şirketi Tibco’nun kurucusu. Sacramento Kings, Fast Company tarafından Yılın En Yenilikçi Spor Şirketleri arasında gösterilmişti.

Birçok insanın Bitcoin hakkında henüz bir fikri dahi olmadığı 2014 yılında Sacremento Kings taraftar mağazasında ve bilet satışında Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlamıştı.

Vivek Ranadive, takımının tam bir Ethereum hayranı olduğunu ve MiningForGood etkinliğinden elde edilen gelirlerin tamamıyla bölgedeki ihtiyaç sahiplerinin destekleneceğini belirtti. Ayrıca etkinlik kapsamında yapılan yardımlarda siyahilere öncelik tanınacak.

Sacremento Kings’in maçlarını oynadığı Golden 1 Center’ın çatısı 1,2 megawatt’a kadar elektrik üretebilen bir güneş enerjisi altyapısına sahip. Ülkenin en gelişmiş basketbol salonuna sahip olmayı hedefleyen Sacremento Kings, bu kapsamda Golden 1 Center’ın çatısına güneş paneli yerleştirmişti.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.