X


Monero’da Sürpriz İstifa

Monero’nun kuruluşundan bu yana liderliğini sürdüren Riccardo Spagni görevinden istifa etti...
15:00
18 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Riccardo Spagni nam-ı diğer “Fluffypony”, gizlilik odaklı kripto para birimi Monero’nun (XMR) liderliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Monero ve Fluffypony

Fluffypony kripto para projesini 2014’teki lansmanından bu yana yönetti. Ancak Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre artık Spagni projenin lideri olarak değil yardımcı yönetici olarak görev yapacak. Ayrıca yapılan açıklamalarda Monero‘ya uzun zamandır katkıda bulunan Snipa’nın Fluffypony’in rolünü devralacağı belirtildi.

Öte yandan The Block’un yaptığı açıklamalara göre Fluffypony’in neden istifa ettiği belli değil. Bunun yanında daha önce yaptığı açıklamalarda Fluffypony, projenin liderliğini bırakma konusunda bazı açıklamalar yapmıştı. Fluffpoyn 2018 Mart ayında yaptığı açıklamalarda, “Tüm projelerde liderliğimi korudum ve geçen yıl bir noktada şöyle oldum: Bunu yapamam. Her zaman mahremiyetin ve Monero topluluğunun bir parçası olarak Monero’nun savunucusu olacağım. Ancak tanım gereği asıl sorumluluklarım azaltılmalı.” ifadelerini kullanmıştı.

Fluffypony’in diğer görevleri diğer katkıda bulunanlar tarafından üstlenildi. Örneğin, Monero topluluğuna gönderilen duyuru e-postalarını onaylamaktan artık Spagni sorumlu olmayacak. Ayrıca mühendislik, yönetim ve sunucu erişimi gibi diğer görevler için yardımcı bir rol oynayacak.

Monero’nun Fiyatı

Monero’nun fiyatı pazartesi günü  yaklaşık olarak 51 dolar iken, çarşamba günü yaklaşık olarak 44 dolara düştü. Şu an ise yaklaşık olarak 46 dolar seviyesinde işlem görüyor. Aynı zamanda Bitcoin dahil olmak üzere diğer kripto para birimleri de bu süre içinde düştü.

Bunun yanında Monero gizlilik odaklı olduğu için son zamanlarda borsalar tarafından delist ediliyor. Monero’yu listelerinden kaldıran borsalar arasında BitBay ve BitOasis  gibi kripto para borsa borsaları bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar