X

Milyarder İsim Bitcoin’den (BTC) Sonra Bir Altcoin Hakkında Konuştu

Jones bu sefer Ethereum hakkında konuştu.
18:51
4 Aralık 2020

Wall Street’in efsanevi ismi Paul Tudor Jones, bundan aylar önce Bitcoin (BTC) yatırımı yaptığını açıklayarak bütün dünyanın ilgisini üzerine çekmeyi başarmıştı. Bitcoin fiyatında bu açıklama ile olumlu bir hareketlenmeye de sebep olan Jones, şimdi başka bir kripto para yatırımının daha bulunduğunu vurguladı.

Paul Tudor Jones: Bitcoin’in Değeri Çok Daha Yüksek

Jones, Yahoo! Finance kaynağına verdiği konuşmasında, Bitcoin’in şu an “yanlış toplam piyasa değerine” sahip olduğunu vurguladı. BTC’nin itibari paralara ve menkul kıymetlere kıyasla çok daha yüksek bir konumda olması gerektiğini ifade eden Jones, kripto para sektörünün daha da büyüyeceğinden emin olduğunu belirtti.

btc

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin’in yanı sıra önde gelen iki kripto para olarak Ethereum ve Tether’i vurgulayan ünlü isim, Ethereum yatırımı yapmış olabilir. Kripto para sektörünün büyük bir dünya olduğunu ve BTC’nin dijital altın konumuna geldiğini belirten Jones, diğer kripto paraların ise platin, paladyum ve bunun gibi elementler olduğunu vurguladı.

Ethereum’a Talih Kuşu Kondu

Paul Tudor Jones’u özellikle Ethereum hakkında yaptığı olumlu açıklamalar, aslında yakın vadede ETH’ye de kurumsal yatırımcının akın edeceğini görebileceğimize işaret ediyor. Ethereum 2.0 bütün yatırımcıların beklediği bir gelişmeydi ve ilk adım çok başarılı bir şekilde atıldı. Ethereum 2.0 için 3 Aralık itibarıyla 1 milyondan fazla ETH toplandığı biliniyor.

Gereken miktarın %100 daha fazlasının toplanması, hem Ethereum ağına hem de geliştiricilere olan güveni sergilemekte. Ethereum fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 591 dolardan işlem görüyor ve Bitcoin fiyatının bütün piyasayı aşağı çeken hareketlerinden etkileniyor. Yine de Paul Tudor Jones gibi isimlerin Ethereum ve diğer altcoinleri de radarlarına almaları, büyük bir gelişme.

Altcoinler de Tanınma Elde Edebilir

Lider kripto para birimi Bitcoin bütün dünyada tanınma elde etse de ETH ve XRP gibi altcoinler için hala gidilecek çok yer var. Ethereum ise merkeziyetsiz finans dünyasının merkezi haline gelerek bu tanınma işini biraz daha hızlandırabilir. Özellikle Ethereum 2.0 tam anlamıyla aktif hale geldiğinde Ethereum ağı tabanlı yeni bir finans dünyasının kurulabileceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar