X


MicroStrategy CEO’su: “Bitcoin (BTC) Altından Onlarca Kat Daha İyi Bir Varlık”

Michael Saylor Bitcoin ile altını karşılaştırdı.
18:54
16 Haziran 2021

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in altından onlarca kat daha iyi olduğunu kaydetti. Saylor’a göre ekosistemde Ethereum’un önemli bir yeri var.

Başarılı İş Adamı, MicroStrategy’nin Bitcoin Alımları Hakkında Konuştu

Bitcoin kurumsal ilgisi 2021 yılında farklı bir boyuta ulaştı. Bitcoin vizyonuna inanan şirketlerin başında gelen MicroStrategy, 92.000’den fazla BTC’yi bilançosunda bulunduruyor. Dev şirketin CEO’su Michael Saylor, lider kripto paranın altından 50 kat daha iyi bir varlık olduğunu iddia etti. Geçtiğimiz günlerde MicroStrategy 500 milyon dolarlık tahvil satışının geliriyle Bitcoin satın alacağını açıklamıştı. Kararın gerekçesi olarak ise artan enflasyona döneminde satın alınacak en iyi varlığın Bitcoin olduğu bildirildi. Saylor Bitcoin alımı ile ilgili şunları aktardı: “Son 12 ayda enflasyon için önemli stratejilerimizin olduğunu düşünüyorum ve şimdi sonuçlarını görüyoruz. Yatırımcılar Bitcoin’in %330, altının %7 arttığını görebilirler. Bu nedenle Bitcoin, bir enflasyon koruması olarak altından 50 kat daha iyi performans gösterdi. Yani Paul Tudot Jones ve diğer Bitcoin destekçileri, yatırım portföylerindeki Bitcoin miktarını artırma zamanının geldiğini düşünebilir.”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bununla birlikte MicroStrategy CEO’su tartışmasız bir Bitcoin destekçisi olarak tanınıyor. Ayrıca Ethereum parantezi açan milyarder isim, en büyük altcoin’in kripto para ekosistemi için önemini vurguladı.

Saylor, Bitcoin’in Sağlam Bir Temel Üzerine İnşa Edildiğini Aktardı

Micheal Saylor sabit kripto paraların, merkez bankası dijital para birimi ile benzerlik taşıdığını belirterek ekosistemde bunun için yalnızca bir koltuk olduğunu belirtti. Saylor sözlerine şöyle devam etti: “Binalarınızı sağlam bir temel üzerine inşa etmek istersiniz. Bu nedenle Bitcoin, sonsuza kadar dayanıklı bir şekilde yaratılmıştır. Ethereum, kurumsal ilginin radarına takılmış durumda. Bunun için zaman gerekebilir. Kripto para alanına yeni katılanların tecrübeye ihtiyacı var.”

Başarılı iş insanı diğer şirketleri de Bitcoin satın almaya çağırırken gelecekte lider kripto paranın 100 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşacağını dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar