X


Merkezsiz Uygulamalar Tron’dan Beklentileri Yükseltiyor

Tron merkezsiz uygulamalrını geliştirebilemk adına adım atıyor.
09:00
8 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Geleneksel yatırım dünyasında yatırımcılar seçim yaparken şirketlerin ürünlerine ve popülerliğine dikkat eder. Ürünü ihtiyaç karşılayan ve popülerliği artan seçimler kar getirir. Kripto para kuruluşlarının ürünleri de merkezsiz uygulamalar sayılabilir.

Tron bu yıl ortasında ana ağına geçti ve yeni çağını başlatmış oldu. Tron ağında merkezsiz uygulamalar geliştirildi, bu merkezsiz uygulamalar belki de Tron’un kaderini belirleyecek.

Tron vakfı merkezsiz uygulama geliştiricilerinin platformu ileriye taşıyabileceğinin farkında. Bu yüzden san Francisco’da bir geliştirici konferansı düzenlenecek. Konferans 2 gün sürecek ve Blockchain sektöründen birçok ismi buluşturacak. Konferansın amacı Tron ekosistemini daha ileriye taşımak adına yeni yollar aramak olacak.

Geçtiğimiz ay içerisinde Tron kurucusu Justin Sun Tron topluluğuna platformda görmek istedikleri merkezsiz uygulamaları sordu. Birçok öneri sosyal medya ve oyunlar üzerine yoğunlaştı. İstekler şöyle sıralandı:

  • Büyük çok oyunculu oyunlar
  • TRX ile bahis yapılabilen dövüş oyunları
  • Merkezsiz sosyal medya sitesi
  • Blockchain tabanlı poker
  • YouTube benzeri TronTube
  • Sosyal medyalar, TronBOOK, TwitTRON
  • Merkesiz oylama sistemi

Tron ağını keşfetmek isteyen bütün geliştiricilere geliştirici araçları sağlanıyor. Geliştiriciler bu sayede uygulamalarını yapay ağlar üzerinde deneyebiliyor. Ayrıca Ethereum tabanlı çalışan akıllı sözleşmeleri Tron platformuna uygun hale getirmek için kullanılan özel araçlar da bulunuyor.

Tron 2.1 milyar dolar piyasa değeriyle an itibariyle 11. sıradaki kripto para. Justin Sun önümüzdeki aylarda Tron’un ilk 10’a gireceğini ve yerini sağlamlaştıracağını ifade etti. Sun birçok kez Tron’u Ethereum ve EOS’la karşılaştırdı, Tron’un diğerlerinden daha iyi olduğunu belirtti.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar