X


Popüler Meme Coin Bu Gelişmelerle Yeniden Piyasasının Odağı Oldu!

En çok bilinen ve tercih edilen meme token, bu gelişmelerle hem piyasanın odağı oluyor hem de en çok kullanılan akıllı sözleşme statüsüne erişiyor.
15:25
21 Nisan 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Doge katili olarak bilinen ve en popüler meme tokenlar arasında gösterilen Shiba Inu (SHIB), hem token yakımlarıyla hem balinaların gözdesi haline gelmesiyle hem de ekosisteminin hiçbir zaman eksiltmediği desteği ile piyasasının odağı olmaya devam ediyor.

Token Yakımı ve Balinalar

SHIB tokenlarının yakımlarını takip etmesiyle bilinen Shibburn platformu, son 24 saatte 10 milyon SHIB’in yakıldığını ve bu işlemlerin 8 farklı işlemde bitirildiğini belirtiyor. Bu yakımların yanı sıra özellikle Bigger Entertainment isimli şirketin ve onun CEO’su olan Steven Cooper’ın büyük SHIB yakma partileri daha ön planda oluyor. Şirket, hem bu yakımlarda büyük miktarlı SHIB tokenları arzdan kaldırırken hem de bu partilere katılmak isteyenlerin satın aldıkları biletleri de bu yakımlara dahil etmesiyle SHIB’in fiyatını ciddi oranda artıracak adımlar atmış oluyor. Ancak en son Mart’ta yapılan yakım partisinin yenisinin ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

Bunun yanı sıra SHIB, balinaların da en sevdiği altcoinlerden biri olmaya devam ediyor. Tolkien isimli bir ETH balinası, 51 milyar SHIB’i kendi portföyüne eklerken öte yandan da balinaların bu hareketleriyle Shiba Inu, son 24 saat içerisinde en çok kullanılan akıllı sözleşme olarak kabul ediliyor. Ayrıca Bombur isimli diğer bir ETH balinasının da 51 milyar SHIB satın aldığı ve BlueWhale0073 isimli diğer bir ETH balinasının da 1,17 trilyon SHIB satın aldığı daha önceden biliniyor. Genel olarak 10 Nisan’dan bu yana Ethereum blockchainindeki üç büyük yatırımcının, devasa büyüklüklerde SHIb alması dikkat çekiyor.

Olayların SHIB’e Etkisi

Yakımlar ve balinaların satın alımları, SHIB’in fiyat toparlanması için henüz yeterli olmuyor olarak gözüküyor. Bu yazı yazılırken SHIB, son 24 saatteki %2’nin üzerindeki düşüşüyle yaklaşık 0,0000252 dolardan işlem görüyor. Kripto piyasası iki gündür toparlanmalar yaşarken SHIB’in fiyatının düşüş ve ani yükselişler görmesi volatilitesinin arttığını gösteriyor.

SHIB, en son Robinhood listelenmesi ile %20 kadar ciddi bir yükseliş ivmesi kazanabilmişti. Ancak bunu koruyamayan SHIB, iki haftadır süren düşüşlerini devam ettiriyor olarak gözüküyor. Ayrıca haftalık olarak bakıldığında SHIB, %6 kadar bir düşüş gösterse de aylık olarak %10 kadar değer kazanmış olarak gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar