Meksikalı İş İnsanından Yatırımcılara Bitcoin Çağrısı!

Meksikalı iş insanı Salinas, Twitter paylaşımı ile yatırımcılara lider kripto para birimi Bitcoin'e yönelik bir çağrı yaptı.
09:25
28 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Meksikalı iş insanı Ricardo Salinas Pliego, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile yatırımcılara fiat para birimlerinden kaçınmaları ve Bitcoin‘e yatırım yapmaları gerektiği yönünde bir uyarı yaptı.

Meksikalı İş İnsanından Yatırımcılara Uyarı

Sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımında fiat para birimlerinden uzak durulması gerektiğini ifade eden Meksikalı iş insanı, ABD başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde merkez bankalarının her zamankinden daha çok para bastığını dile getirdi. Ricard Salinas Pliego, bu paylaşımında “Bitcoin’e yatırım yapın” ifadelerini kullanarak da yatırımcıları lider kripto para birimine yatırım yapmaya teşvik etti.

Bir Bitcoin savunucusu olduğu bilinen Salinas, yakın bir zaman önce de Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile Grupo Salinas’a ait şirketlerden biri olan Grupo Elektra’nın ödemelerde BTC kabul edeceğini duyurdu.

Salinas, Bitcoin Kullanımını Yaygınlaştırmayı Amaçlıyor

Meksikalı iş insanı, yine Grupo Salinas’ın bünyesinde faaliyet gösteren bir banka olan Banco Azteca’nın da ülkede Bitcoin kabul eden ilk kurumlardan biri olması için birtakım girişimlerde bulundu. Ancak Meksika Merkez Bankası, Bitcoin gibi dijital varlıkların yasal para birimi olmadığını ve finansal kurumların kripto işlemleri sunmaya yetkili olmadığını ifade eden bir bildiri yayınladı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar