X


MCO Visa Kartları ABD Pazarına Açılıyor

MCO Visa kartlarının ABD dağıtılması amacıyla Crypto.com tarafından adım atıldı.
21:14
16 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Monaco’nun Crypto.com’u satın almasından sonra Crypto.com olarak anılmaya başlayan şirket ABD pazarına girmeye karar verdi ve ABD düzenleyicileriyle görüşmeye başladı. Şirket MCO Visa kartalarını ABD vatandaşlarına yakında sunacak.

Crypto.com haberi Twitter üzerinden duyurdu. Kartlar Metropalitan Bank tarafından basılacak. Metropolitan Bank New York merkezli bir holdingin bankacılık kolunu oluşturuyor.

Crypto.com kurucularından biri ve CEO’su Kris Marszalek Metropolitan Bank’a gelecek öngörülerine destek verdikleri için teşekkür etti. CEO MCO Visa kartlarına olan talebin oldukça yüksek olduğunu belirtti. Şirketin kartları olabildiğince erken piyasaya sürebilmek için hızla çalıştığını ifade eden Marszalek, Metropolitan ortaklığının kripto paraların yaygınlaşmasını da katkı sağlayacağını dile getirdi.

Metropolitan Bank CEO’su Mark DeFazio bankanın Crypto.com ile çalışmaktan oldukça mutlu olduğunu, birlikte yenilikçi ürünlere imza atacaklarına inandığını söyledi. Cytpro.com’un tam aradıkları ruha sahip olduğuna değinen DeFazio, MCO Visa kartlarının geleneksel bankacılık ile kripto paralar arasında bir köprü oluşturduğunu belirtti.

MCO Visa kartaları Şu anda Singapur’da kullanıma sunulmuş durumda. Ön demeli kartın aylık ya da yıllık ödemesi bulunmuyor. Belirli bir limite kadar komisyonsuz ATM işlemleri sunuyor. Kullanıcılar isterseler Crypto.com tarafından sağlanan kripto para cüzdanlarını kullanabiliyor ve bu cüzdanlardan kart aracılığı ile harcama yapabiliyor, kripto para alıp satabiliyor. Cüzdan aracılığıyla yapılan işlemler itibari paralar ile kripto paralar arasındaki geçişi oldukça kolaylaştırıyor. Şimdiye kadar 100 binin üzerinde kart dünyanın dört bir yanından kullanıcılar tarafından ayırılmış durumda. Crypto.com yavaş yavaş bütün dünyaya açılmayı planlıyor.

Kaynak: Blokt

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar