X


Büyük Borsalar Fork Sonrası BCH Coin’lerini Dağıttı

Binance, Bitfinex ve Poloniex hard fork sonrası oluşan coin'leri dağıttı.
19:00
16 Kasım 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dün Bitcoin Cash Blockchain’inin ayrılmasının ardından birkaç büyük borsa şimdiden sonuçta ortaya çıkan coin’leri dağıtmaya başladı.

Daha önceden planlanan hard fork’un asıl amacı ağı güncellemek olsa da Bitcoin ABC kendine bir rakip buldu. Bitcoin SV yeterli madenci desteğini bulduğu için kendi zincirini oluşturdu.

Dün akşam 21:00 sularında başlayan hard fork Bitcoin ABC’nin ilk başta öne geçmesiyle başladı. Coin Dance verilerine göre haberimizi hazırladığımız sırada Bitcoin ABC 30 blok daha fazla kazmış durumda ve hash gücünün %59’una sahip.

Binance bugün yaptığı duyuruda hak eden bütün kullanıcılara BCHABC ve BCHSV gönderildiğini açıkladı. Gönderilen coin’lerin bire bir oranında her iki coin’den olduğu belirtildi. Binance ayrıca iki coin için de yeni çiftler ekledi. İki coin de BTC ve USDT karşısında işlem görecek. Yeni coin’lerin halen yatırma ve çekimleri yapılamıyor, cüzdanların kullanılabilir ve dengeli olması beklenecek.

Hem Bitfinex hem de Poloniex yeni kripto paralara geçişi sağladıklarını duyurdu. Bitfinex bir Twit atarak haberi duyururken BCH sembolünün fork sonuçlanana kadar kullanılmayacağını açıkladı.

CoinmarketCap BCH SV ve BCH ABC’yi listeledi. BCH SV 105 dolar değerinde, BCH ABC ise 293 dolar değerinde görünüyor. Diğer yandan BCH halen 400 dolardan işlem görünüyor. Eğer veri doğruysa Bitcoin SV’nin %23 değer kaybettiği söylenebilir.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar