X


Max Keiser’dan Düşündüren Bitcoin Tahmini

Ünlü piyasa analisti Max Keiser Bitcoin'in geleceğine ilişkin dikkat çekici bir tahminde bulundu.
09:00
2 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para dünyasının tanındık isimleri arasında yer alan ünlü piyasa analisti Max Keiser geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir röportajda kriptolar hakkındaki görüşlerine yer verdi. Piyasanın geleceği hakkında halen olumlu düşüncelere sahip olduğunu ifade eden Keiser yıl boyunca süren kuvvetli ayı trendine rağmen hodl’lamaya devam etmesinin gerekçelerini aktarıyor.

Bitcoinist isimli kripto para haber platformu ile röportaj yapan Max Keiser piyasa hakkındaki birçok gerçeğe ışık tutuyor. Keiser geçtiğimiz yıl yaşanan boğa piyasasının etkisiyle kriptolara dahil olan kullanıcıların bir tür “panik” sorunu teşkil ettiğini ifade ediyor. Öte yandan Keiser’a göre 2018 yılı boyunca yaşanan bu durum, “erken yatırımcılar” olarak ifade edebileceğimiz kullanıcı grubu için ihtimaller dahilinde yer alıyordu.

Keiser açıklamalarında şunları belirtiyor:

Bitcoin fiyatı alıp yürümüştü ve tipik bir geri çekilmenin gerçekleştiğini gördük. 2011 yılında 1 dolardan ilk kez BTC satın aldığımdan beri buna benzer şeylere şahit oldum. Uzun vadeli tablo halen güzel, halen gelecek vadediyor. Uzun vadeli trend sağlam görünüyor ve yukarı yönlü seyrine devam edeceğe benziyor.

Ünlü analist Keiser açıklamalarında Bitcoin fiyatına yönelik yapılan tahminlere de değiniyor. Bitcoin’in 100 bin dolarlık fiyata ulaşması ihtimalini yorumlayan Keiser olaya farklı boyutlar kazandırarak şu ifadeleri kaydediyor:

Bitcoin bütün itibari paraları silip süpürecek mali bir kara delik ve bunu gerçekleştirince 100.000 doların da üzerine fırlayacak. Ancak insanlar bugünü asla göremeyecek. BTC’ye duyduğum inanç, müşterek aptallığımızın tetiklediği ekolojik soykırımdan insanlığın sağ çıkabilmesi ihtimaline duyduğum inançtan daha fazla. Bitcoin yalnızca bizim robot haleflerimiz tarafından kullanılacak gibi görünüyor. İronik olansa bu robotlar fiyatı fazla kafaya takmıyor.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar