X


Lobicilere XRP Ödemesi Yapılacak

Ripple Washington'da kurduğu lobi grubuna XRP ödemesi yapacak.
21:00
29 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ripple birkaç farklı organizasyonuna da liderlik ederek Washington’da lobi grubu kuracak.

Grubun adı Değerler İnternetini Koruma Koalisyonu (SAIV) olarak belirlendi. Grup Ripple’ın yanı sıra RippleWorks Vakfı Coil, dijital ödeme sağlayıcısı şirketi Hard Yaka ve kripto para yatırımı hizmetleri veren PolySign’dan oluşuyor.

Çoğu katılımcının Ripple ile bağlantısı bulunuyor. Örneğin Coil eski Ripple CTO’su Stefan Thomas tarafından kuruldu Hard Yaka ise XRP tabanlı önceden ödenmiş kartlar üzerinde çalışıyor. Startup’lar birlikte kripto para düzenlemelerini daha iyi hale getirmek için çalışacaklar. Kongre ya da hükümet teknoloji araştırmaları yaparken ya da düzenlemelerde kararsız kaldıklarında SAIV küresel finansal değişim yaşanması için uğraşacak.

SAIV adil ve uygulanabilir IRS düzenlemelerini sağlayabilmek adına yeni lobicilerle çalışmaya başladı. Klein/Johnson adındaki grup özellikle teknoloji ve finansal hizmetlerle ilgileniyor. Şirket aylık 25 bin dolar ve 10 bin XRP ödeme alacak. Lobicilere kripto paralarla ödeme yapmanın bazı faydaları olacak. Konu hakkında Chris Larsen “lobicilere kripto para vererek onların da bu sistemin içine girmesini sağlayacağız, böylece sektörün de nasıl işlediğini öğrenmiş olurlar.” açıklamasını yaptı. Ayrıca Larsen şu dönemde Washington’da kripto paralara dair lobi yapmanın konuya ilginin düşük olmasından dolayı oldukça zor olduğunu sözlerine ekledi.

PolySign CEO’su Jack McDonald bir açıklamasında kripto paraların tam potansiyeline ancak eğitim arcılığıyla ulaşabileceğini ve kurumsal düzeyde kripto paralar daha iyi anlaşılırsa yaygınlaşmanın kolay gerçekleşebileceğini dile getirdi.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER