X


Tron Ağı İçin Önemli Tarih Yaklaşıyor

Tron ağı önümüzdeki haftalarda yeni bir dönemece giriyor.
19:00
29 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Tron Vakfı geçtiğimiz günlerde takipçilerini ve yatırımcılarını yeni gelişmeler hakkında bilgilendirdi. Coin Türk okurlarıyla paylaştığımız, BitTorrent’i Tron eskosistemine entegre edecek Atlas Projesi bu gelişmelerden biriydi.

Tron ekosisteminde Atlas Projesi haricinde birtakım yenilikler yapılacak. Tron ekibi, token’ın yeni BitTorrent platformunda nasıl kullananılacağının yanı sıra BitTorrent’in altındaki uTorrent web’in Çin’de faaliyete geçtiğini duyurdu.

EOS ve Ethereum’dan daha iyi

Tron ekibi yılın her çeyreğinde bir veya iki canlı yayın yaparak Tron topluluğunu en son gelişmeler hakkında bilgilendirmeyi planlıyor. Tron CEO’su Justin Sun da sosyal medyada sürekli Tron’un muadillerinden daha iyi olduğunu savunuyor. Sun:

411,032 Tron hesabı, EOS hesap sayısından %20 daha fazla, Ethereum’un 13 katı.

440,135 tek günlük işlem hacmi rekoru, Ethereum’un 49 katı

146,041 ortalama günlük işlem hacmi, Ethereum’un 29 katı

Fiziksel merkezsizlik.

5. coin yakımı

Tron Vakfı yukarıdaki gelişmelerin yanı sıra sayıları 4,9 milyarı bulan eski ERC20 token’larını yaktığını açıklamıştı.

TVM’in aktive edilmesi

Tron ekibi Tron Virtual Machine’in (Sanal Makine) ana ağda aktive edileceği tahmini tarihin (bir oylamanın yapılacağı) 8 Ekim olduğunu açıklamıştı. O tarihe kadar üç temel özelliğin (komite, TVM, merkezsiz değişimler) aktive edileceği vurgulandı.

Yükseltmeler

Tron ana ağı yakın zamanda 3.1 sürümüne yükseltildi. Bu kapsamda biri 15 Kasım’da diğeri aralık sonunda olmak üzere iki yeni yükseltme yapılacak. Bu yükseltmelerin amacı, Tron’un “internet merkezsizleştirme” vizyonu doğrultusunda performans iyileştirmesi yapmak.

Kaynak: ethereumworldnews.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar