reklamı kapat

Litecoin’in Bu Önemli Hamlesi Fiyatı Nasıl Etkiler?

Litecoin’in ikinci girişimi başarılı oldu ve yakın zamanda kullanılmaya başlayacak.
09:44
15 Ağustos 2020

Ortaya çıkan son bilgilere göre, ilk Litecoin (LTC) Visa banka kartı BlockCard tarafından piyasaya sürülüyor. Litecoin kurucusu olan Charlie Lee’nin Cointelegraph’a yaptığı açıklamalara göre, Litecoin Visa banka kartı adına ikinci kez bir girişimde bulunuluyor. İlk girişimlerinin başarısız olduğunu ifade eden Lee, başarıszılığının sebebinin LitePay’den kaynaklandığını ifade etti ve “LitePay ile daha önce bir banka kartı üzerinde çalıştık. Ancak LitePay iflas ettiği için bu girişim başarısız oldu.” açıklamasını yaptı.

Litecoin Visa Banka Kartı

Litecoin kurucusu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, Litecoin Visa banka kartı ile kripto paraları destekleyen diğer kartlar arasında fark olduğunu ifade etti. Lee konuyla ilgili olarak, “Bugün Litecoin’i destekleyen başka kripto banka kartları da var, ancak bunlar yalnızca LTC ile finansmanı destekliyor. Bu kart yerel olarak Litecoin’dir. Bu nedenle para, siz kartı kullanana kadar LTC’de tutulur.” açıklamasını yaptı.

Öte yandan Lee açıklalamasında, “Litecoin maksimalisti” diye bir şey olduğuna inanmadığını ve Litecoin’i destekleyen çoğu kişinin Bitcoin’i desteklediğini ve Bitcoin yatırımı da yaptığını dile getirdi.

Bunların yanında yapılan açıklamalara göre Litecoin kullanıcıları şu an kart için kayıt yaptırabiliyor. Ancak kartın tüm özellikleri ile kullanılabilir hale gelmesinin birkaç hafta daha süreceği ifade ediliyor. Ayrıca kullanıcılar, tüm büyük stablecoin’ler de dahil olmak üzere en popüler on iki kripto para birimi ile karta para yatırabilecekler. Lee’ye göre şu ana kadar yaklaşık 300 kullanıcı kaydoldu bile.

Fiyat Etkisi

Aslında Litecoin’in attığı bu adımın oldukça önemli olduğunu ifade edebiliriz. Çünkü atılan bu adım sayesinde hem Litecoin hem de kripto para benimsenmesinde artışlar olabilir. Dolayısıyla bu durumun fiyat üzerinde de pozitif etkisinin olabileceği ifade ediliyor.

Ancak şu an için piyasa hacmi bakımından 8. sırada yer alan kripto para biriminin fiyatında %0.95’lik küçük artış dışında bir hareket görülmüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.