X

Lider Bitcoin (BTC) Düşüşün Ardından Toparlanma Sinyalleri Veriyor

15:30
11 Kasım 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yukarı yönlü hareketini zirveyle taçlandırmasının ardından destek noktasına geriledi. Bitcoin, 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaştı. Ancak Evergrande’nin iflas haberi kripto para piyasasını kızıla bürüdü.

Bitcoin Toparlanıyor

Amiral gemi Bitcoin, geçtiğimiz 69.000 dolara ulaşarak ATH belirledi. Ancak Çinli emlak devi Evergrande’nin iflasının medyaya yansıması, lider Bitcoin’in destek seviyesine gerilemesine yol açtı. Düşüş, RSI ve MACD indikatörlerinde açıkça görülürken oldukça hareketli bir piyasaya şahit olundu.

27 Ekim’den bu yana en yüksek hacim gözüle görülür bir artışla birleştirildi. Trendin tersine dönmesi durumunda en yakın destek alanı 57.750 dolar ila 53.700 arasında bulunuyor. Kısa vadeli 0.382 Fibo destek geri çekilme seviyesidir. Kısa vadeli destek altı saatlik grafik te düşüşün büyük bir aşağı yönlü hareket gösteren mum çubuğunu işaret ediyor. Bu, önceki boğa mumunun diğer yöndeki daha büyük bir mum çubuğu tarafından tamamen yutulduğu bir düşüş türüdür.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Buna ek olarak Bitcoin, destek görevi görmesi beklenen 66.300 dolarlık alana düşüş yaşadı. Zıplamadan önce ise 63.500 dolar destek alanına ulaştı. Bölge yakında 25 Ekim’den beri seyrini sürdüren yüksek destek hattıyla çakışacak.

Sonuç

Dolayısıyla 63.500 dolarlık destek alanı, önceki yükselen destek çizgisi tarafından oluşturulan güçlü bir destek var. Dalga sayısı, BTC‘nin zirveye ulaşma potansiyelini destekliyor. 21 Eylül’den itibaren devam yukarı yönlü hareketin birinci dalgasının potansiyel olarak tamamlandığını görülüyor. Bununla birlikte alta dalga sayısı siyahla gösterilirken BTC’nin beşinci dalgayı tamamlamış olabileceği gösteriliyor. Lider Bitcoin‘in yukarı yönlü hareketinin devamında 70.500 dolarlık bir hedef belirlendi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar