Libra Projesi Bitiyor Mu? Mastercard, eBay ve Stripe Projeden Ayrıldı!

Libra'nın üç kurucu üyesi daha projeden ayrıldı!
23:23
11 Ekim 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Facebook’un Haziran ayında tanıtılan stablecoin projesi Libra, ilk gününden itibaren tartışmalara yol açtı ve sadece regülatörlerin değil aynı zamanda kripto para sektörünün de ilgisini üzerine çekti. Geçtiğimiz günlerde projenin kurucu üyelerinden PayPal’ın regülasyonlarla ilgili nedenlerden ötürü çekildiğini açıklamasının üzerinden çok az süre geçmişti ki, başka dev isimler de benzer bir hamle yaptı.

Libra’nın Kaç Üyesi Kaldı?

Bloomberg ve Financial Times’ın aktardığı habere göre eBay, Stripe ve Mastercard da projeden ayrılan kurucu üyelerden oldu. Konu hakkında açıklama yapan bir eBay sözcüsü şunları ifade etti:

”Libra Association’ın vizyonuna gerçekten saygı duyuyoruz ancak eBay kurucu üye olarak devam etmeme kararı aldı. Şu an için müşterilerimize eBay tarafından yönetilen ödeme hizmetleri sunmaya odaklanacağız.”

Stripe sözcüsü ise konu hakkında online ticreti insanlar için daha erişilebilir kılmayı hedefleyen projelerin destekçileri olduklarını ve Libra’nın bu potansiyele sahip olduğunu, ancak şu an için Libra ile çalışmayı düşünmediklerini ifade etti.

Resim

Libra şu an itibariyle dört kurucu üyesini kaybetmiş durumda olsa da, yine de önemli isimleri hala projede tutmakta. Bütün bunlara ek olarak Libra sadece regülatörler ve üyelikten çıkan firmalarla değil, aynı zamanda ABD içerisinde açılan bir dava ile de uğraşmakta. Finco Services geçtiğimiz günlerde Libra’ya karşı logo hırsızlığından ve ticari hak ihlalinden dava açtığını açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar