X


KuCoin’de Kredi Kartı Yeniliği

Kripto para borsası KuCoin kredi kartı ile kripto para alma seçeneğini ekledi.
22:00
28 Mart 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Singapur merkezli kripto para borsası KuCoin ödeme işlemleri şirketi Simplex ile ortaklık kurdu ve borsasında kredi kartı ile ödeme kabul etmeye başladı.

KuCoin

KuCoin kullanıcıları şu anda dolar ve euro karşılığında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) satın alabilecek. Hizmet 100’ün üzerinde ülkede geçerli olacak.

Simplex İngiltere, Litvanya ve ABD’de hizmet veriyor ve dolandırıcılıklara karşı koruması olduğunu öne sürüyor. Simplex aynı zamanda Shapeshift, Litecoin Vakfı, Xapa ve Changelly’ye de hizmet sağlıyor.

KuCoin Kasım 2018’de yatırım raundu başlatarak 20 milyon dolar toplamıştı. Yatırımcılar arasında IDG Capital, Matrix Partners ve Neo Global Capital bulunuyordu. Toplanan fonların KuCoin platformunun 2.0 sürümünün geliştirilmesi için kullanılacağı belirtildi.

Kredi Kartı İle Ödeme

Bu yılın başlarında Binance de kripto para ödemeleri kabul etmeye başlamıştı. Daha sonra Binance cüzdanı Trust’ta da kredi kartı ödemesi seçeneğini eklendi. Binance de bu hizmetin sağlaması için Simplex ile anlaşmıştı.

Simplex’in sağladığı hizmette en az 50 dolar değerinde kripto para satın alınabiliyor. Yarım saat içerisinde kripto para kullanıcının cüzdanına ulaşıyor. İşlem ücreti %3,5 olarak belirlenmiş ve 10 dolar ve üstü için sabit 10 dolar işlem ücreti alınıyor. Visa ve Mastercard kabul ediliyor, satın alım sırasında kripto paranın fiyatında ani değişikler olması halinde işlem iptal edilebiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar