reklamı kapat

Kripto Paralar Reddit’e Yeniden Geliyor

4 Mayıs 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Reddit geçtiğimiz Mart ayında premium üyelik için geçerli ödeme opsiyonlarından Bitcoin Core’u kaldırmıştı. Ancak şirket dijital varlıkları yeniden kabul etmeye hazırlanıyor. Reddit’in CTO’su Chris Slowe 3 Mayıs’ta verdiği röportajda, Bitcoin’i ve diğer kripto paralardan bazılarını yeniden ödeme aracı olarak ekleyeceklerini açıkladı.

Basın kuruluşu Cheddar ile yaptığı röportajda Slowe, platforma tekrar Bitcoin ödemelerinin ekleneceğini açıkladı. Bu durumda Reddit Gold olarak anılan premium üyelik için Bitcoin ile ödeme yapılabilecek.

Şirket Mart ayında “Coinbase’in değişimi” sebebiyle Bitcoin ödemelerini kaldırmış, sadece Paypal ile ödeme kabul etmeye başlamıştı. Slowe röportajın devamında Bitcoin’i bırakmalarının bir başka sebebi olarak, giderek fahiş seviyelere çıkan işlem ücretlerini gösterdi.

Tüm kripto paralar Reddit’te bir topluluğa sahip

Reddit CTO’su Coinbase’in Reddit için birinci ödeme işlem platformu olduğunu ve şirketin kullanıcı arayüzü ile API’ını yeniden canlandırdığını ifade etti. Slowe Reddit’in henüz Coinbase API’ını eklemediğini, çünkü zaman zaman Coinbase kullanan Reddit geliştirme ekibinin Ethereum ve Litecoin gibi diğer kripto para piyasalarına ulaşamadıklarını belirtti.

Slowe röportajda, en eski kripto para topluluklarına ev sahipliği yaptıklarını şu sözlerle açıkladı:

Hatırladığım kadarıyla sekiz yıl önce ofiste biri r/Bitcoin diye bir kullanıcı olduğunu söyledi ve Bitcoin’in ne olduğunu ve neden yedi sent harcamam gerektiğini merak ettim. O zamandan beri Bitcoin topluluğu çok büyüdü ve şimdi her kripto paranın Reddit’te bir kullanıcı kitlesi var.

Slowe’un bu açıklamalarının yanı sıra Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in 2018 sonuna kadar tekrar 20.000 dolara ulaşacağını iddia etmiş, Ethereum’un da 15.000 dolara kadar çıkabileceğini sözlerine eklemişti.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER