X


“Kripto Paralar Hayatta Kalmak İçin Düzenlenmeye İhtiyaç Duyuyor”

Dünyadaki en büyük Bitcoin ATM ağına sahip şirketin CEO'su kripto paraların düzenlenmesi gerektiğine inanıyor.
11:00
24 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin ilk piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren kripto para ekosistemi gelişmeye devam ediyor. Kripto paraların kendilerine daha geniş kullanıcı kitleleri bulabilmesi için bazı değişkenlerin şekillenmesi gerekiyor. Gelişimini her geçen gün daha da hızlandırarak sürdüren kripto alanındaki düzenleyici boşluk hiç şüphesiz ki bu değişkenler arasında gösterilebilir. Dünyadaki en geniş Bitcoin ATM ağının CEO’su düzenleme konusundaki görüşlerini kullanıcılarla paylaştı.

Sheffield Clark’ın şirketi Coinsource şimdiye dek çok sayıda Bitcoin ATM’si kurdu. Şirket son olarak Birleşik Devletler’in Florida eyaletinde 17 adet Bitcoin ATM’sini kullanıcıların hizmetine açtı. Kripto paraların düzenlenmesi konusu hakkında değerlendirmelerde bulunan Clark konunun önemine dikkat çekiyor. Clark yaptığı açıklamalarda Bitcoin ve diğer kripto paraların düzenlenmelere tabi olmadan ilerleyebileceği görüşünde olan kişilere karşı sert bir tavır takınıyor.

Clark açıklamalarında piyasaya yönelik iddialı ifadelere yer verdi. Kripto paraların hâlihazırdaki şartlar altında uygulanabilir ve gerçekçi bir ödeme yöntemi olmadığını savunan Clark bu durumun ekosistem için büyük bir engel teşkil ettiğini ifade ediyor.

Sheffield Clark BTC’nin günümüzde en iyi kullanım alanının “yatırım yapmak” olduğunu belirtti. BTC’yi bir ödeme yöntemi olarak kullanmanın henüz mantıklı olmadığını savunan Clark lider kriptonun diğer sanal paralarla işlem yapmak için kullanılabileceğini aktarıyor.

Kripto paraların gündelik hayatta kullanıldığı müddetçe hayatta kalabileceğini ifadelerine ekleyen Clark düzenlenmelere duyulan ihtiyacın altını çiziyor. Clark’a göre devlet yetkililerinin kriptoları düzenlemesi benimsenme oranını yani kullanım miktarını artıracak.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI