X


Kripto Paralar Belini Doğrultabilecek Mi?

Herkes kripto paraların büyük bir kalkışa geçmesini arzu ediyor. Piyasa uzmanı Josh Fraser’ın bu konudaki tahmini olumlu.
10:30
20 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum tabanlı P2P platformu Origin Protocol’un kurucu ortağı Josh Fraser kripto para fiyatlarının “yavaş yavaş toparlanacağını” düşünüyor.

Fraser MarketWatch sitesine yazdığı mailde, volatil kripto ekosisteminde geliştirmelere geçişle spekülasyona karşılık gerçek kullanım durumlarıyla karşılaşılacağını kaydetti. Blockchain tabanlı kullanışlı çözümler geliştirmeye yönelik olumlu trendin artması yüzünden dijital paraların fiyatlarının “istikrar kazanacağını” belirtti.

Fraser, sektörde daha fazla meşru ürünün geliştirilmeye başlanmasıyla, düşük kaliteli projeler veya düpedüz dolandırıcılık teşebbüsleri yüzünden kriptoları hayatından silip atan insanların ilgisinin tekrar piyasaya döneceğine inanıyor.

Uzun vadeli yatırımlar

Blockchain startup’ları için AML (Kara Para Aklamayı Önleme) ve KYC (Müşterini Tanı) denetimleri yapan CoinList firmasının başkanı Andy Bromberg, yatırımcıların artık yüksek kaliteli projeleri düşük kaliteli projelerden ayırma konusunda daha yetenekli olduğunu kaydetti. Bromberg ayrıca dijital paraların fiyatlarının, özellikle BTC’nin fiyatı “döngüsel” olduğu için uzun vadede toparlanacağını tahmin ediyor ve BTC’nin kısa tarihinde fiyatın hem olumlu hem olumsuz yönde büyük değişimler gösterdiğini hatırlatıyor.

Öte yandan kitlesel fonlama firması Republic’in CEO’su Kendrick Nguyen kriptolarda “uzun vadeli gitmeyi” tercih ettiğini dile getiriyor. ICO projelerinin erken döneminde görülen “yüksek oranda spekülatif ve riskli” yapının gelecekte görülecek potansiyel etki karşısında sönük kalacağına olan inancını bu kararına gerekçe olarak gösteriyor.

Son olarak haberimizin hazırlandığı sırada piyasalar küçük bir hareketlenme yaşıyor. Bitcoin %1,47 artışla 6.444 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: cryptoglobe.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI