reklamı kapat

Kripto Para Yatırımcılarının Ne Kadarı Kar Edebiliyor?

Bir araştırma şirketinin yaptığı anket sonuçları İngiliz kripto para yatırımcılarının sadece %5'inin kar ettiğini gösterdi.
17:00
31 Temmuz 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

IW Capital adında bir araştırma şirketi İngiliz yatırımcılar arasında yaptığı araştırmada yatırımcıların kripto paralara dair bilgisinin oldukça zayıf olduğunu ve kriptolar söz konusu olduğunda nasıl kar edebileceğini bilmediği sonucuna vardı.

İngiliz yatırımcıların sadece %5’i kazanç sağladı ve anket sonuçlarına göre nüfusun %30’unun kripto paraları “anlamadığı” ortaya çıktı. Express.co.uk’de paylaşılan raporda kripto paraları kavramaktaki sıkıntının Bitcoin ve diğer kripto paralara karşı güveni de etkilediği ifade edildi:

Verilerin bize gösterdiği şu: İngilizlerin kripto paralar hakkında yeterince bilgisi yok. Hatta büyük bir çoğunluğun konu hakkında en ufak bir fikri olmadığını görmüş olduk.

Dahası kripto paralara yatırım yapan 3 milyon kişinin sadece %5’inin profesyonel danışmanlardan yardım aldığı belirtildi. IW Capital CEO’su Luke Davis sonuçlar hakkında şu yorumu yaptı:

Kripto paralar konusundaki kafa karışıklığı şok edici ama şaşırtıcı değil. Ben bu sonuçların İngiltere’deki yatırımcıların risk profillerini yansıttığını düşünmüyorum. Alternatif yatırım yollarına olan ilgi devam ediyor, ancak yatırımların profesyonel danışman olmadan ve yeterince eğitim almadan yapılması endişe verici.

Kripto para trendi sadece İngiltere ile sınırlı değil. Bu yılın başlarında Cobinhood tarafından yapılan araştırmada, ABD vatandaşlarının yalnızca %50’sinin kripto paraların ne işe yaradığını bildiği tespit edilmişti.

Varılan sonuçlar tabii ki şaşırtıcı değil. Geçen yıl içerisinde bin dolardan 20 bin dolara uzanan astronomik yükseliş medyada yer almış ve oldukça ilgi çekmişti. Bu hengamenin arasında kısa yoldan kar etmek isteyen birçok yatırımcı durdurulamaz yükselişin başladığına inanıp treni kaçırmamak adına yüksek fiyattan alım yaptı. Maalesef yatırımcıların birçoğu risk yönetiminden haberdar olmadığı için parasının bir kısmını kaybetti. 2018 Ocak ayında sona eren yükselişin ardından BTC fiyatı 6.500 dolara kadar geriledi.

Bu ay içerisinde BTC değer kazanarak 8 bin doların üzerine çıktı ve birçok yatırımcıda boğa sezonunun başlayabileceği beklentisi oluştu. Kripto para yatırımında potansiyel karlar yüksek olsa da riskler daha büyük ve her yatırımcının yatırım yapmadan önce kendi araştırmasını yapması öneriliyor.

Kaynak: Cryptovest

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.