reklamı kapat

Exodus’un Yeni Danışmanı Kim?

Blockchain temeliyle çalışacak olan akıllı telefon Exodus'un yeni danışmanı hepimizin tanıdığı bir isim oldu...
31 Temmuz 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Litecoin kurucusu Charlie Lee 29 Temmuz’da, LTC ve Lightning Network’ü (LN) destekleyecek olan yeni akıllı telefon Exodus’un danışmanı olacağını kaydetti.

HTC, Lee’nin Exodus’un danışmanı olduğu için duydukları heyecanı, “@SatoshiLite için küçük bir adım. Blockchain için dev bir adım.” tweet’i ile açıkladı.

HTC dağıtık defter teknolojisini barındıran bir telefon ile kripto para alanına girmeye hazırlandığını Mayıs ayında açıklamıştı. HTC’nin Mayıs’ta yaptığı açıklamaya göre Exodus, ilk yerli Blockchain telefonu olacak.

Haziran ayında ise Exodus’un Bitcoin ve Ethereum’u destekleyen kripto para cüzdanını da içereceği açıklandı. Bunu yanında yapılan açıklamaya göre telefon Lightning Network’ü ve CryptoKitties’i de destekleyecek.


Exodus ile ilgili son açıklama ise Lee’den geldi. Lee attığı tweet’le, Exodus’un hem Litecoin’i hemde Lightning Network’ü doğal olarak destekleyeceğini açıkladı. Ayrıca Lee Exodus’u, basit bir şekilde ihtiyaç duyulan güvenli kripto telefon olarak gördüğü için danışman olmayı kabul ettiğini de dile getirdi.

Öte yandan Exodus’un hangi Blockchain alt yapısını kullanacağı hala muammayken Lee, “Bitcoin’i desteklemeye devam edecekler.” açıklamasını yaptı.

HTC’nin iş ve kurumsal gelişim müdürü Phil Chen’in açıklamasına göre, Exodus’un fiyatı, Sirin Labs’ın Blockchain tabanlı telefonunun fiyatı ile kıyaslanabilir olacak. Yani HTC’nin Blockchain tabanlı telefonu da yaklaşık olarak 1000 dolar seviyesinde olacak.

Bunların yanında Huawei de Blockchain teknolojisiyle çalışacak ve DApp’leri destekleyecek bir telefon üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER