X


Kripto Para Serbest Fonlarına Talep Sürüyor

Ayı sezonuna rağmen kripto para serbest fonlarına ilgi azalmadı.
09:00
5 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

2018 yılı boyunca kripto para piyasası %75’e yakın değer kaybetti ancak kripto para koruma fonları (serbest fonlar) akredite yatırımcılardan ve kurumlardan yüzlerce milyon dolar yatırım topladı.

1 Kasım’da medyada Grayscale Investments’ın yan şirketi DCG’nin hem yeni yatırımcılardan hem de önceki yatırımcılarından 330 milyon dolar fon topladığı haberi yer almıştı. Şirketin topladığı fonun katlanarak artmasından sonra yönetimden sorumlu Michael Soenneshein Bitcoin fiyatının %69’a yakın düşüşünün işlerini etkilemediğini ifade etti.

Bitcoin fiyatı bu yıl sadece düştü ancak mevcut müşterilerimiz geri durmadılar ve daha fazla yatırım yaptılar. Kripto paralara doğru değer akışı halen var. Fiyatlar müşterilerimizle ilişkimizi ilerletmemize neden oldu.

Grayscale’in piyasa oldukça tanınır olduğu söylenebilir. Grayscale dışında Pantera Capital ve portfolyo yöneticisi Travis Kling tarafından kurulan fon 100 milyon dolara yakın değer topladı. Yatırımcılar genellikle uzun vadeli yatırımlarda bulundu ve piyasanın uzun soluklu düzeltmesi fırsat olarak görüldü.

10 yıllık tarihinde Bitcoin 4 büyük düzeltme yaşadı. Bütün düzeltmeler yaklaşık %80 değer kaybına yakındı. Bu yüzden Travis King kripto para piyasasının katlanarak büyüyebileceğini öngörüyor ve yeni yatırımcıların da piyasaya dahil olacağına inanıyor. Pantera Capital 75 milyon dolar toplamayı hedeflemişti ancak 100 milyon dolar topladı. 10 yıllık plana sahip fona yaklaşık 140 yatırımcı sadece Bitcoin ve Ethereum’a değil kripto para sektörüne ve birleşen startup’lara yatırım yapmış oldu.

Tarihsel olarak Bitcoin büyük düzeltmelerden sonra büyük sıçramalar yapıyor. 2018 kripto para piyasasının oldukça güçlü olduğunu gösterdi. Yeni gelişen teknoloji, giderek büyüyen sektörle beraber merkezi sistemlerle rekabet edebilecek ışığı gösteriyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI