X


Kripto Para Piyasasının Büyümesi İçin Ne Gerekiyor?

Kore Finans Kuruluşu başkanına göre kripto paraların yükselişe geçmesi için saklama hizmetlerinin gelişmesi gerekiyor.
08:00
25 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kore Finans Kuruluşu’nun başkanı Gong-pil Choi kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu. Kripto paraların hızlı bir şekilde büyüyebilmesini saklama hizmetlerinin gelişimine bağlayan Choi ilgi çekici gerçeklere yer veriyor. Choi’ye göre piyasanın ilerleyebilmesi için kullanıcıların siber saldırı gibi risklerden korunması gerekiyor.

Kore Finans Kuruluşu ülkenin finansal durumlarını kuvvetlendirmek için mali politikaları araştıran ve değerlendiren bir kurum olarak tanımlanabilir. Hükümet ile birlikte hareket ettiği bilinen kuruluş son olarak kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Gong-pil Choi konuya yönelik yaptığı açıklamalarda Bitcoin açık adreslerinin yönetimine ve diğer kripto para cüzdanlarına ilişkin sorunlarına değiniyor. Choi mevcut cüzdanların sıradan yatırımcılar için külfetli ve zor olduğunu savundu.

Saklama hizmetleri kilit rolde

Komisyoncular ve varlık yöneticileri kullanıcılarına geleneksel varlıkların saklanması için hizmet sunuyor çünkü bir varlığa sahip olmak çeşitli riskleri de beraberinde getiriyor. Bu tür risklerin kripto para alanında da bulunduğu aşikar.

Başkan Choi yaptığı açıklamalarda kripto para alanındaki muhafaza etme hizmetlerinin kısa vadede büyük bir patlama yapabileceğini ifade ediyor. Choi’ye göre yatırımcılar yükselişine devam eden bu varlık sınıfına düzenli ve güvenli yollarla yatırım yapabilmenin yollarını arayacak.

Kripto para alanında hizmetlerini sürdüren dev şirketler de Choi’nin ifade ettiği gerçeklerin farkında. Bilindiği üzere Coinbase kullanıcılarına güvenilir muhafaza hizmetleri sunmak için kolları sıvamıştı. ABD merkezli dev borsa hem bireysel kullanıcılara hem de kurumsal yatırımcılara yönelik saklama hizmetleri sunmanın yollarını arıyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI