X


Bitcoin Yükselişte, Hedef 4.400$

Kripto para piyasası 24 Aralık Pazartesi gününü artışla tamamlıyor.
22:00
24 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası yeni haftaya kayda değer bir oranda yükseliş kaydederek başladı. Bitcoin (BTC) 24 Aralık Pazartesi gününe 4.000 doların üzerinde başlarken, gün içerisinde fiyatını 4.271 dolara kadar yükseltmeyi başardı. BTC’nin bu performansının yanı sıra altcoin’lerin gün boyunca gerçekleştirdiği önemli oranlı artışlar yatırımcılara umut veriyor.

Lider kripto para Bitcoin haberin hazırlandığı andaki coinmarketcap verilerine göre 4.121 dolardan alınıp satılıyor. Son yirmi dört saatte yaklaşık %3 oranında artış gösteren BTC fiyat aralığını geçtiğimiz dört gün boyunca bir hayli yükseltti.

Haftaya 4.000 dolar civarındaki bir fiyatla başlayan Bitcoin gün içerisinde 4.300 dolar seviyesine yaklaştı. Uzmanlara göre BTC’nin daha ileriyi görebilmesi için 4.441 dolardaki Fibonacci uzantısını kırması gerekiyor. Böylece 20 Aralık 2018 tarihinde 4.000 doların üzerini gören BTC’nin yeri kuvvetlendirilebilir.

Piyasadaki bazı uzmanlara göre BTC’nin çizdiği son tablolar piyasadaki trendin artık tersine döndüğü anlamına gelebilir. Bilindiği üzere kripto para piyasası oldukça uzun bir süre boyunca ayı trendinin etkisi altında seyretmişti. Çeşitli gelişmelerin etkisiyle piyasa geçtiğimiz ayın ortalarında önemli ölçüde değer kaybetmiş ve yılın en düşük seviyeleri görülmüştü. Bu düşüş piyasadaki birçok dengeyi değiştirdi.

Bitcoin’in haftalık grafiklerinin de potansiyel bir geri dönüşe işaret ettiğini savunan uzmanlar 4.440 dolar seviyesinin BTC’nin mevcut yerini güçlendireceğini ifade ediyor. Bitcoin işlem hacminde görülen büyümeyi de dikkate alan uzmanlara göre boğa yönlü öngörülerin çürümesi için öncelikle 3.650 doların altına düşülmesi gerekiyor.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar