X


Kripto Para Piyasasında Son Durum: Bitcoin, Kritik Fiyat Seviyelerine Yaklaşıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin, günün erken saatlerinde kaydettiği yukarı yönlü fiyat hareketlerinin ardından 37.400 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.
09:28
28 Ocak 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

FED’in parasal sıkılaştırma politikalarına yönelik açıklamalar yapması ile birlikte 35.500 dolar fiyat seviyelerine gerileyen Bitcoin, günün erken seviyelerinde kaydettiği yukarı yönlü fiyat hareketlerinin ardından 37.400 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. Piyasadaki çoğu altcoin, son 24 saatlik zaman diliminde düşük oranlı yükseliş hareketleri kaydetti. Ethereum da kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 2.450 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bitcoin (BTC)

Hafta içerisinde yukarı yönlü atak girişimlerine karşın 38.900 dolar fiyat seviyelerinde bir direnç ile karşılaşan Bitcoin, FED tarafından gelen açıklamalar ile birlikte 35.500 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Bitcoin, burada bir süre yatay fiyat hareketleri kaydetmesinin ardından günün erken saatlerinde yeniden yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı ve 37.400 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. 37.400 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başlayan lider kripto para birimi, 7 günlük hareketli ortalamanın üstüne çıkmayı başarsa da (MA (7): 36.795) 100 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görmeye devam etti.

Piyasanın güncel durumunu değerlendiren birçok kripto para analisti, Bitcoin’in yukarı yönlü fiyat hareketlerinin devam etmesi durumunda 40.000 dolar ile 43.000 dolar fiyat bandının, piyasadaki yön belirsizliğinde kritik bir rol oynayabileceğini dile getirdi. Bloomberg Intelligence Emtia stratejisti Mike McGlone da Bitcoin’in yakın zamanda 30.000 dolar fiyat seviyelerinde bir dip oluşturabileceğini, ancak teknik görünümün esas olarak yükseliş sinyalleri verdiğini ifade etti.

Ethereum (ETH)

Piyasadaki düşüş eğilimi ile birlikte hafta içerisinde 2.316 dolar fiyat seviyelerine kadar gerileyen Ethereum, günün erken saatlerinde yönünü yeniden yukarı çevirdi. Ethereum, kaydettiği yukarı yönlü fiyat hareketlerinin ardından 2.460 dolar fiyat seviyelerine yükseldi ve 2.500 dolar direncine önemli ölçüde yaklaştı. Piyasa değeri bakımından kripto ekosisteminin ikinci en büyük kripto para birimi olan ETH, kaydettiği düşük oranlı değer artışına karşın 100 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görmeye devam etti.

Piyasada Son Durum

Çoğu altcoinin düşük oranlı fiyat hareketleri kaydettiği kripto para piyasasında, LUNA ve SAND son 24 saatlik zaman diliminde kaydettiği fiyat hareketleri ile günün öne çıkan kripto varlıkları arasına girdi. Piyasa değeri sıralamasında 9. sırada yer alan LUNA, ortalama %5’lik bir değer kaybı ile 54 dolar fiyat seviyelerine gerilerken, son dönemlerde yüksek bir fiyat performansı sergileyen SAND ise yaklaşık %20’lik bir değer artışı ile 3,5 dolar fiyat seviyelerine yükseldi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI