X


Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor?

Kripto para piyasası 3 Ekim Cumartesi gününü küçük değişikliklerle kapattı.
07:00
4 Kasım 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto para piyasası son son zamanlarda durağan bir tablo çiziyor. Piyasa 3 Kasım Cumartesi günü boyunca farklı yönlerde sinyaller verdi. Listedeki ilk yirmi kripto paranın piyasa değeri oldukça düşük oranlarda ve çeşitli yönlerde seyretti. Bitcoin Cash (BCH) ve Stellar (XLM) gibi altcoin’lerse günü kayda değer artışlarla kapatarak dikkatleri çekti.

Son zamanlarda fiyatını yeniden 6.400 doların üzerine taşımayı deneyen lider kripto para Bitcoin (BTC) bu seviyede kalamayarak 6.300 dolar civarına tekrar geriledi. Piyasanın öncüsü BTC haberin yazıldığı andaki verilere göre son yirmi dört saati yaklaşık %0,4’lük bir kayıpla tamamlıyor ve 6.366 dolardan işlem görüyor.

Lider altcoin Ethereum’un yüzü de 3 Kasım’da tam anlamıyla gülmedi. Güne 201 dolardan başlayan ETH kademeli bir düşüşle 199,5 dolara gerileyerek 200 dolar seviyesinin altını yeniden gördü. Neyse ki Ethereum haberin hazırlandığı anda 200,46 dolardan alınıp satılıyor.

Günün kazananlarıysa listenin dördüncü sırasındaki altcoin Bitcoin Cash ile altıncı sırasındaki Stellar oldu. Bitcoin Cash fiyatını güncel verilere göre %3 oranında artırmayı başardı ve 475 dolardan işlem görmeye başladı. Stellar ise gün içerisinde son yirmi dört saatteki kazancını %4’e kadar yükseltti ve haberin yazıldığı anda %1’lik bir artışla 0,236893 dolardan işlem görüyor.

Kripto paraların toplam piyasa değeriyse 206 milyar dolar civarında seyretmeye devam ediyor. Bu oran 2 Kasım 2018 tarihinde 207 milyar dolar kadardı. Üstelik piyasadaki toplam günlük işlem hacminde de küçük oranlı düşüşlerin kaydedildiği görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI