Kripto Para Piyasasına Güncel Bakış: Yüksek Volatilite Devam Ediyor!

Bitcoin, haftayı 50.000 dolar fiyat seviyelerinin üzerinde tamamlamasının ardından, aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı ve 48.000 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi.
09:43
13 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yukarı yönlü bir ivme kazanarak değer artışları kaydetmeye başlayan Bitcoin, bir kez daha 50.000 dolar fiyat seviyelerinden aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı.

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin, 12 Aralık gününü öğlen saatlerinde kaydetmeye başladığı yükseliş hareketleri ile birlikte yukarı yönlü bir ivme kazandı ve 50.600 dolar fiyat seviyelerine ulaştı. Ancak Bitcoin’deki bu yükseliş hareketi, Bitcoin’in dört saatlik grafiğinde oluşturduğu düşen trend yapısındaki, eğik direnç bölgesinden reddedilmesi ile sona erdi. 51.000 dolar fiyat bandına yakın seviyelerden aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başlayan Bitcoin, 48.000 dolar seviyelerine geriledi.

Yazının yazıldığı zaman dilimi itibariyle Bitcoin, 48.000 dolar fiyat seviyelerinden yeniden yukarı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı ve 49.200 dolar fiyat seviyelerine yükseldi.

Ethereum (ETH)

Piyasa değeri bakımından kripto varlık ekosisteminin ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum ise, son 24 saatte volatilitesi oldukça yüksek fiyat hareketleri kaydetti. Ethereum, 12 Aralık günün öğlen saatlerinde 4.000 dolar fiyat seviyelerinden 4.170 dolar fiyat seviyelerine yükselerek yukarı yönlü bir ivme kazandı. Ancak Bitcoin’de olduğu gibi, Ethereum’da da yükseliş hareketleri devamlılık sağlayamadı. Ethereum, kaydettiği 4.170 dolar fiyat seviyelerinden gerçekleştirdiği değer kayıplarının ardından tekrardan 4.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Piyasada Son Durum

CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saat içerisinde Binance Coin (BNB) %0,36’lık, Solana (SOL) %0,91’lik, Cardano (ADA) %2,02’lik düşüşler kaydederken, Ripple (XRP) %1,07’lik, Polkadot (DOT) %5,54’lük ve Terra (LUNA) ise %2,72’lik yükselişler yaşadı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI