X


Kripto Para Piyasası Nasıl Olgunlaşacak?

ABD'li finansal düzenleyici Christopher Giancarlo kripto para piyasası hakkında görüşlerini paylaştı.
08:00
14 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Merkezsizlik düşüncesine gönül vermiş kullanıcılar Bitcoin’in ilk bloğu kazıldığında bu yeni varlık sınıfının ilerde birtakım engellerle karşılaşacağını öngörüyordu. Dünyadaki çeşitli düzenleyici kuruluşlar kripto varlıkların gelişimini engellemek amacıyla bazı hamlelerde bulundu. Öte yandan Christopher Giancarlo gibi olumlu kripto para yaklaşımı sergileyen düzenleyici yetkililerin varlığına da şahit oluyoruz.

ABD Vadeli Emtia İşlemleri Komisyonu (CFTC) başkanı Christopher Giancarlo kripto paralara karşı takındığı nispeten olumlu tavırla biliniyor. Bu yeni varlık sınıfının “zararsız” olduğuna işaret eden bir politikayı benimseyen Giancarlo kripto para topluluğunda “Kripto baba” olarak adlandırılıyor. Giancarlo kripto paralara ve ilgili teknolojilere yönelik sahip olduğu  umut verici tutumla dünyadaki diğer finansal kuruluşlara örnek teşkil edecek nitelikte.

“Kripto Baba” geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında kripto varlıkların düzenlenmesi konusuna dikkatleri çekmişti. İleri görüşlü fikirleriyle diğer birçok düzenleyiciden ayrılan Giancarlo CFTC’nin 2015 yılından beridir kripto paraları izlediğini ifade ediyor. Ünlü isim daha önceden yaptığı açıklamalarda kripto varlıkları CFTC’nin yetki alanında bulunan bir emtia olarak sınıflandırmıştı.

Giancarlo gelişimini halen sürdüren kripto para piyasasının karşı karşıya olduğu risklere de değiniyor. Kripto paraların halen dolandırıcılıklara maruz kaldığını belirten Giancarlo piyasanın BTC vadeli işlemleriyle olgunlaşma ve istikrarlı olma yolunda büyük bir adım attığını savunuyor. Bilindiği üzere Giancarlo’nun başkanlığını yaptığı CFTC, CME ve CBOE’ye BTC vadeli işlemleri için izin vermişti.

Piyasa hakkındaki görüşlerini aktarmaya devam eden Giancarlo sektörün henüz on yaşında olduğunu ve “daha gidecek çok yolunun” bulunduğunu ifade ediyor. Ünlü isme göre bu mesafe kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesiyle kapanabilir. Giancarlo böylesi bir gelişmenin piyasayı daha olgun hale getireceğini savundu.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI