X


Kripto Para Madencileri Ayı Sezonunda Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

16:00
21 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası geride bırakmaya hazırlandığımız 2018 yılında ciddi oranda kan kaybetti. Bu değer kayıpları en çok da yatırımcıları ve kripto para madencilerini etkiledi.

Geride bıraktığımız son birkaç ay içerisinde Asya ve Avrupa’daki büyük çaplı birçok kripto para madencilik tesisi faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı. FT’nin haberine göre bu yılın mart ayında Birleşik Krallık’ın gelmiş geçmiş en büyük madencilik tesisini kurmak için kollar sıvayan BladeTech, kripto para piyasasının %85’ten fazla değer kaybetmesi nedeniyle planlarını askıya aldı.

Outlier Ventures’ın kurucusu ve CTO’su Aron van Ammers Bitcoin’in 4 bin dolar seviyesinde işlem görmesi nedeniyle kripto para madencilerinin gelirlerinin ciddi oranda gerilediğini belirtti. Bazı araştırmacılar ise madencilerin, kripto paraların değerinin madencilik maliyetinin altına düşmesinin ardından cihazlarını kapattığını düşünüyor.

Popüler kripto para borsası BitMEX’in araştırma departmanı BitMEX Research, 15 milyar dolarlık değerlenmeye ulaşan lider madencilik ekipmanı üreticisi Bitmain’in bu yılın başlarından birçok kripto para madencilik cihazını satarak elinden çıkarttığını iddia etmişti. BitMEX Research’ın raporuna göre ayrıca şirketin deposunda da satılmayı bekleyen çok sayıda madencilik ekipmanı bulunuyor. Öyle ki kripto para madenciliğine olan talebin azalmasıyla çok sayıda Antminer S9 Bitmain’in deposunda kaldı.

Bitcoin ağının hash gücü temmuz ayı seviyesine geriledi. Kripto para madencilerinin şu anda tek umudu kripto paraların değerinin yakın gelecekte yeniden yükselişe geçmesi. Aksi takdirde çok sayıda madenci, cihazlarını kapatmanın eşeğine gelecek.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER
OKUYUCU YORUMLARI