X


Kripto Para Dostu Firmaların Son Durumu

14:00
10 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası şüphesiz ileri görüşlü firmalar tarafından benimsenmeye başladı. Kripto paralar ana akım medya tarafından kötülenmesine ve yüksek riskli olarak tanıtılmasına rağmen yatırımcıların ilgisi arttı, kripto alanında bazı firmalar büyümeye devam etti.

Sektör henüz emekleme aşamasında, ancak finansal teknoloji firmaları kripto paraları sıkıca kavramış durumda. Örneğin Robinhood, Square, eToro ve Revolut bu firmalardan bazıları. Kimilerine göre tehlikeli olsa da finansal teknoloji ve kripto paralar birlikte hareket ediyor ve önümüzdeki çağın yeni sistemlerinin bu şekilde oluşacağı öngörülüyor.

Kanadalı kripto para ve Blockchain araştırmacısı Kevin Rooke’un yakın zamanda paylaştığı bilgilere göre kripto para dostu finansal teknoloji firmalarının kullanıcı sayılarında yükseliş görüldü. Rooke tarafından altı çizilen en büyük değişim Square’in mobil uygulamasında yaşandı. Uygulama Kasım 2017’de Bitcoin alımlarını başlatmıştı ve o zamandan bu yana 3 milyonluk kullanıcı tabanını 9 milyona çıkardı. Yine de uygulamanın bütün kullanıcı altyapısının kripto paralar dolayısıyla geldiği söylenemez; ancak Bitcoin’e sıcak bakmayanların Bitcoin hamlesinin kullanıcı sayısı azaltacağına dair tahminleri de tutmamış oldu.

Square kadar büyük bir büyüme görülmese de Revolut, Robinhood ve eToro da kullanıcı sayılarını artırdı. Bu firmaların en önemli kozları uygulamalarını oldukça basitleştirmiş olmaları. Birçok analiste göre teknolojiye uzak olan kitlelere kripto paralar sunulabilirse ancak o zaman yaygınlaşma görülebilir. Vitalik Buterin konu hakkında “uygulamalar ve gerçek ekonomik aktiviteler ancak şimdiye kadar kripto paralara yatırım yapmış olanlar aracılığıyla yaygınlaşabilir.” yorumunu yaptı.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI