reklamı kapat

Kripto Para Borsasından Beklenmedik Bitcoin SV Kararı

eToro borsası Bitcoin SV destekçilerinin hoşuna gitmeyecek bir karar aldı.
11:00
29 Aralık 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

Sosyal işlem platformu eToro, Bitcoin SV sahiplerine itibari para cinsinden ödeme yapacağını açıkladı. Borsanın resmi bloğunda yayımlanan duyuruda “Fork’ları desteklemek zorunda değiliz” denildi.

Duyuruya göre kullanıcılar geçtiğimiz ay hard fork tamamlanmadan önce (15 Kasım) hesaplarında bulunan her Bitcoin Cash (BCH) için 92 dolar ödeme alacak. eToro ekibi:

Her Bitcoin SV token’ının fiyatı, parayı işlediğimiz zaman elimizde bulunan toplam Bitcoin Cash SV’lerin fiyatı üzerinden belirlenmiştir.

Borsa Bitcoin SV’yi listelemeyecek olmasının sebebini Bitcoin Cash ABC’nin “dominant chain olarak kalması” olarak açıkladı. Bu yüzden ABC chain’ini eToro dahil birçok borsa Bitcoin Cash (BCH) olarak anıyor. An itibariyle BCH eToro dahil çoğu büyük borsa tarafından destekleniyor.

Duyurunun devamında borsanın “fork’ları desteklemek zorunda olmadığı”, buna rağmen şirket yönetiminin BCH sahiplerini fonlamaya karar verdiği izah edildi.

Aralık ortalarında reizu mahlaslı bir araştırmacı ve siber güvenlik uzmanı, Bitcoin SV’nin çifte harcama saldırılarına karşı korunaksız olduğu uyarısında bulunmuştu. Reizu Vimeo’ya yüklediği video’da bu durumu anlattı, hatta SV ağında tekrar tekrar çifte harcama işlemi yaptı.

Halbuki BSV’nin ilk destekçilerinden Craig Steven Wright BSV ağının yeterince güvenli hale geleceğini ve bu tür saldırılara karşı korunaklı olacağını açıklamıştı. Aynı zamanda şu sözleri sarf etti:

2 yıldan kısa bir sürede BSV ağı tüm “Blockchain’lerin”, PayPal’un ve diğerlerinin toplamının 1000 katı kadar işlemi kaldırabilecek. İki yıl için amaç, ağın saniyede 1 ila 2 milyon işlem kapasitesine ulaşması.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER