X


Kripto Para Analistinden Güncel Durum Değerlendirmesi: BTC, Değer Kayıplarına Devam Edecek mi?

Kripto para analisti, Bitcoin'in güncel fiyat seviyelerinden değer kaybetmeye devam edebileceğini ifade ederek 2023'e kadar büyük bir yükseliş sezonu beklemediğini dile getirdi.
12:38
4 Ocak 2022

Kripto para analisti Benjamin Cowen, güncel olarak 46.500 dolar fiyat seviyelerinde işlem gören Bitcoin‘in teknik görünümünü değerlendirdi.

Piyasadaki Son Durum

69.000 dolar ATH seviyesini kaydetmesinden bu yana dört saatlik grafiğinde bir düşen trend yapısı oluşturan Bitcoin, aylardır yaşadığı değer kayıplarının ardından kritik destek seviyelerini kaybetti ve 50.000 dolar fiyat seviyelerinin altına geriledi. Bitcoin, güncel olarak işlem gördüğü 46.500 dolar fiyat seviyelerinden, hafta içerisinde defalarca kez yukarı yönlü atak girişimlerinde bulunsa da 48.000 dolar direncini aşamayarak düşüş eğilimini sürdürdü. Bitcoin’deki bu düşüş eğilimi de kripto para piyasasına aşağı yönlü bir ivme kazandırdı. Son dönemlerde yüksek oranlarda değer kaybeden Ethereum da kaydettiği son fiyat hareketleri ile birlikte 3.770 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Kripto Para Analisti, Güncel Durumu Değerlendirdi

20 haftalık SMA’nın 53.000 dolar civarında ve 21 haftalık EMA’nın 51.000 doların hemen altında olduğunu vurgulayan kripto para analisti, BTC‘nin boğa sezonu destek bandının çok altında kaldığını ve lider kripto para birimi Bitcoin’in mevcut seviyelerinden değer kaybetmeye devam edebileceğini dile getirdi. Analist Benjamin Cowen, kaydettiği son Youtube yayınında 2023’e kadar kripto para piyasasında bir yükseliş dönemi beklemediğininin de altını çizdi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ek olarak kripto para analisti, Bitcoin’deki düşüş eğiliminin sona ermesi ve piyasanın yeniden yükseliş geçmesi için ise aşılması gereken direnç seviyesi olarak 53.000 dolar fiyat bandına işaret etti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI