reklamı kapat

“Kripto Krizler Bitcoin’e İnancımı Artırdı”

Cardano kurucusu Bitcoin'in krizleri atlatabilmesinin ilham verici olduğunu ifade etti.
14 Eylül 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Cardano kurucusu ve Ethereum kurucularından Charles Hoskinson kripto para dünyasına nasıl adım attığını ve Ethereum kurucusu olma sürecini anlattı.

2011 yılında Bitcoin ile tanıştığında büyülendiğini ifade eden Hoskinson, aynı yıl BTC madenciliği de yaptığını belirtti. Ardından 2012 ve 2013 arasında yaşanan kripto krizi sonrasında BTC’nin yükselmesi Hoskinson’ın BTC’ye inancını artırmış ve BTC’nin yok olmayacağını düşünmüş:

2013 yılına kadar kripto paralarla profesyonel olarak ilgilenmiyordum. Kripto krizi yaşandı ve Bitcoin 250 doların üzerinde bir değerden neredeyse sıfıra yaklaştı. O sıralarda birçok insan kripto para dünyasıyla yeni tanışmaktaydı. Ben de kamyon kaçmadan içine atlamalıyım diye düşündüm ve bu harekete katkı sağlamak istedim.

Bir yatırımcı 2013 yılında Hoskinson’a şirket kurası için yarım milyon dolar teklif etti. Hoskinson da o zamanlar dengeli bir kripto para yaratmak istedi. Bir forum aracılığıyla BitShares kurucularıyla tanıştı ancak birkaç anlaşmazlıktan ötürü BitShares’den ayrıldı. Ardından Anthony Di Lorio Hoskinson’a ulaştı ve yeni bir kripto para yaratmak istediğini söyledi. Aynı zamanda Vitalik Buterin’in whitepaper’ını okuyan Hoskinson Ethereum projesine katılan 5. kişi oldu. Vitalik o zaman 19 yaşındaydı ve yazdığı whitepaper ikiliyi etkilemişti. Daha sonra bütün kurucular Miami’de bir konferansta bir araya geldi ve Ethereum’un temellerini attılar.

2015 yılında Charles Hoskinson ve Jeremy Wood Cardano’yu kurdu. Aynı zamanda IOHK’nın da temellerini atan ikili birçok yatırımcının ilgisini çekti ve ADA’yı piyasa değeri olarak ilk 10 kripto para arasına yükseltmeyi başardı.

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.