X


Kraken: Bitcoin SV Yüksek Risk Barındırıyor

Kripto para borsası Kraken Bitcoin SV'yi listeleyeceğini duyurdu ancak yatırımcıları uyardı.
21:00
19 Kasım 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bitcoin Cash savaşının tozları yeni dağılmaya başlamışken kripto para borsaları hangi sürümü listeleyecekleri hakkında ipuçları vermeye başladı. Beklendiği gibi Bitcoin ABC BCH göstergesine sahip olacak.

ABD merkezli kripto para borsası Kraken Bitcoin ABC’yi BCH olarak kabul edecek ve “bitcoin cash” olarak etiketleyecek. Aynı zamanda Karaken Craig Wright ve Calvin Ayre’ın Bitcoin SV coin’ini de listeleyecek. Ancak Kraken BSV’yi listelemesiyle birlikte uzun bir sorumluluk reddi duyurusu da yayımladı. BSV’nin özellikle “yüksek riskli” olduğunu borsanın genel gerekliliklerine uymadığını belirtti:

Uyarı: Bitcoin SV Kraken’ın listeleme gerekliliklerine uymamaktadır. Yüksek riskli yatırım olarak görülmelidir. BSV yatırımcıları şunları göz önünde bulundurmalıdır:

  •  Cüzdanlarda gerekli koruma yok
  •  Büyük blok keşfedicilerini desteklemiyor
  •  Madenciler para yardımlı çalışıyor ve zarar ediyorlar
  •  Temsilciler tehdit edici ve diğerlerine karşı saldırgan
  •  Coin arzı belirsiz çünkü cüzdan desteği kısıtlı
  •  Bazı coin sahipleri büyük miktarda coin’i her an satabileceklerini belirtiler
  •  Kraken olarak kodu detaylı incelemedik.

Kraken BSV token’larının kaybolması halinde herhangi bir destek sağlayamayacağını açıkladı. Şu anda BSV token’ları kullanıcıların kendi cüzdanlarına çekilemediği için bir kayıp yaşanması durumda bunu karşılamanın imkansız olduğu belirtildi.

Haberimizi hazırladığımız sırada Bitcoin Cash son 24 saatte %8,49 değer kaybetmiş durumda ve 350 dolardan işlem görüyor. Bitcoin Cash fork’u başladığından beri %50 değer kaybetti. Bitcoin Cash’in toplam piyasa değeri 6 milyar dolar etrafında seyrediyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar