reklamı kapat
  • BTC  :  36.025,21 ₺
  • ETH  :  2.217,79 ₺
  • BCH  :  3.853,95 ₺
  • XRP  :  2,17 ₺
  • NGC  :  2,16 ₺
  • BTC 36.025,21
  • ETH 2.217,79
  • BCH 3.853,95

Kore Yasağına Rağmen Bithumb Zcash’i Platformuna Dahil Etti

5 Ekim 2017
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Dünyadaki en büyük borsalardan birisi olan Kore merkezli borsa Bithumb geçtiğimiz günlerde, daha özel bir dijital para olan Zcash’i platformuna dahil etti.

Zcash, son zamanlarda birçok borsanın desteğini almayı başarmıştı. Kore’nin ana borsasına dahil olması yalnızca Zcash için değil aynı zamanda diğer altcoinler için de bir zafer anlamına geliyor. Ülkenin, yasağa rağmen yeni ICO’lara ılımlı yaklaşmasının bu zaferde payının olduğunu söylemek mümkün.

Kore halen kripto paralar için bir yuva

Kore son ICO yasaklamasına rağmen, kripto para piyasasında halen büyük bir oyuncu. İlginç bir şekilde ülkedeki piyasaları kötü yönde etkileyebilecek böylesi bir yasaklama, bitcoin gibi değerlere çok az etki etti.

Kore; yeni ya da henüz tesis edilmemiş ICO’ların müthiş dalgalanmasını yavaşlatmaya çalışırken, yasaklamanın piyasalar tarafından hoş karşılandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bu durum, Zcash gibi çoktan tesis edilmiş ve piyasalardaki yolunu şekillendirmeye devam eden tokenlerin kabul görmelerine yardımcı oluyor.

Ayrıca Zcash, bundan bir kaç gün önce Bithumb’ın işlem yapmakta olduğu İngiltere merkezli CEX.io adında başka bir büyük borsaya kabul edilmişti.

Ani artışa sebep oldu

Duyuru yapılmadan bir hafta kadar önce Zcash’in Bithumb listelerine gireceği söylentileri dolaşırken, kripto paranın değerinde büyük bir artış meydana gelmişti.

Zcash’in piyasa değeri aniden yüzde yetmişten daha fazla artarak $400 dolara ulaşmıştı. Ancak bu değer daha sonra $240 civarına düşmüştü.

Niçin kabul edildi

Bir kripto parayı, bir borsaya eklemeden önce dikkate alınacak bir hayli fazla unsur bulunuyor. Özellikle de bünyesinde birtakım aşırı istikrarsız yeni paraları bulunduran, Bithumb gibi büyük borsalarda bu unsurlar daha da artıyor.

Bithumb küresel gelişim müdürü David Lim, yeni bir kripto paranın dahil edilip edilmeyeceğine karar verilirken çeşitli etmenlerin göz önünde bulundurulduğunu ifade etti. Lim şu ifadeleri kaydetti:

“Bithumb, bir parayı listesine dahil ederken; paranın güvenliğini, teknolojisini ve yatırıma değer olmasını göz önünde bulundurur.”

Lim, Zcash’in kriterlerine uygun olduğunu da ifadelerine ekleyerek şuna dikkat çekti:

“Zcash’in teknolojisi en güçlü gerekçeyi sunuyor.”

Geçtiğimiz günler boyunca Zcash büyük zaferler elde etti. Bu zaferlere; dünyanın en büyük bankası JP Morgan ile yaptıkları anlaşmayı ve iOS platformundan kolayca ulaşılabilen kripto para olmalarını sağlayan Apple entegrasyonunu örnek olarak gösterebiliriz.

Kaynak: Cointelegraph

loading...