reklamı kapat
  • BTC  :  39.561,37 ₺
  • ETH  :  3.469,96 ₺
  • BCH  :  5.589,39 ₺
  • XRP  :  4,23 ₺
  • BTC 39.561,37 ₺
  • ETH 3.469,96 ₺
  • BCH 5.589,39 ₺

Jp Morgan Zcash İle Ortaklık Anlaşması Yaptı

23 Mayıs 2017
  • 32 okunma
  • Serhat AntSerhat Ant

Dünyanın en büyük bankası Jp Morgan kripto para birimi Zcash’in yaratıcılarıyla ortaklık anlaşması yaptı. Anlaşmanın amacı bankanın şirket müşterileri için yeni bir güvenlik katmanı geliştirmek.

Anlaşma kapsamında daha önce başka yerlerde yapılan işlemlerin blockchain üzerinde güven içinde ve anonim bir şekilde yapılmasına olanak sağlayacak sır vermeyen güvenlik katmanı (ZSL) entegre edilecek.

Sır vermeyen güvenlik katmanı teknolojisi zcash kripto parasında yapılan anonim işlemler için oldukça önemli. Teknoloji bununla birlikte esas olarak çeşitli ağların dijital varlık hareketlerini güven içinde yapması için tasarlandı. Resmi olarak ilk kez Jp Morgan’ın kullandığı teknoloji bankanın ethereum temelli Quorum projesi kapsamında adapte edilecek.

Zcash CEO’su Zooko Wilcox’a göre teknolojinin entegrasyonu sektördeki diğer varlıkların gelişimine ön ayak olabilir. Wilcox entegrasyonun zcash’tekiyle aynı türde olduğunu belirtiyor.

“ZEC token’lerinin açık blockchain’deki güvenli transferlerini gerçekleştiren kriptografik ve yazılımsal teknik motor temel olarak bir işletmenin blockchain’i üzerinde dijital varlıkların güvenli transferini yapan teknolojinin ta kendisi.

Quorum evrimi

Kısa zaman öncesine kadar Jp Morgan’ın bir kripto para için geliştirilen teknolojiyi entegre edeceğini söylemek hayalcilik olarak görülürdü.

2015 sonlarında banka CEO’su Jamie Dimon hükümet gözetiminden sakınmak için tasarlanan bir kripto paraya “hiçbir hükümetin tolerasyon göstermeyeceği” açıklamasını yapınca blockchain camiasının tepkisini çekmişti. Ancak Dimon konuşmasının devamında dağıtımlı defter teknolojisiyle geliştirilecek uygulamalara ilgisi olduğunu ifade etmişti.

300 milyar dolar değerli banka o zamandan beri blockchain alanında lider konumda. Bankanın açıkladığı ilk proje Juno şimdi Quorum’a evrildi. Şirket seviyesinde blockchain olarak isimlendirilen Quorum büyük finansal kurumların mevduata yönelik gerekliliklere uyumluluk sağlamasına yardımcı olmak için geliştirildi. Quorum Microsoft Azure’un BaaS (blockchain-as-a-service) platformuna kabul edildi.

Zcah ise son bir haftada değerini ikiye katladı. Geçtiğimiz hafta 0.05 BTC değerinden işlem gören Zcash şu anda 0.1067 BTC, başka bir ifade ile 228 dolardan işlem görerek yatırımcısını bir hayli mutlu ediyor..

loading...