X


Kazanan Belli Oldu: Novogratz

Novogratz ve Roubini arasındaki iddiayı kazanan Nouriel Roubini oldu...
13:00
26 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, ciddi bir kripto para eleştirmeni Nouriel Roubini‘ye karşı bahsi kazandığını 25 Aralık’ta yaptığı bir Twitter paylaşımı ile duyurdu.  Bitcoin’in yıl sonuna adım adım yaklaşırken hala 6.000 doların üzerinde olması Novogratz’ın bahsi kazanmasını sağladı.

İddianın Cezası Ödenecek Mi?

2019 SALT Konferansı sırasında görüşlerini paylaşan Novogratz ve Roubini, yıl sonunda Bitcoin fiyatının 6.000 doların altına inip inmeyeceği ile ilgili çeşitli yorumlarda bulundu. Bu yorumların ardından Bitcoin’in yıl sonunda 6.000 doların üzerinde olacağına dair Roubini ve Novogratz bir iddiaya girdi. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Novogratz konuyla ilgili o dönemde yaptığı bir açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Noel zamanında Bitcoin 6.000 doların üzerindeyse, ‘Bitcoin’i seviyorum’ diyen bir gömlek giymelisin. Değilse, ‘Nouriel haklıydı’ diyen bir tişört giyeceğim.

Ancak, Roubini bahsi asla kamuoyunda kabul etmedi. Bu da Novogratz’ın bahsini kazandığını da kabul etmeyeceği ve “Bitcoin’i seviyorum” tişörtünü giymeyeceği anlamına geliyor.

Bunun yanında Roubini, Bitcoin’in geleceğini umursamadığını da belirtti. Bu konuda Peter Schiff ile adeta yarışan Roubini Novogratz’ın sözlerine de çok önem vermiyor gibi görünüyor.

Öte yandan  2008 mali krizini tahmin ettiği için piyasada tanınan bir isim olarak öne çıkan Roubini, Bitcoin‘i “tüm dolandırıcılıkların annesi” ve “tarihin en büyük balonu” olarak adlandırmıştı.

Novogratz’ın Açıklamaları

Her ne kadar iddiayı kazanmış olsa da Novogratz, bu iddiayı 1.000 doların üzerinde bir tahminle kazanmayı beklediğini ifade etti.

Ayrıca Novogratz Kasım ayı sonlarında Bitcoin 6.500 dolar sınırına gerilediğinde 10.000 dolara çıkmasından daha çok sevindiğini de dile getirmişti.

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar