X


Juventus Token Sayesinde 400 Milyon Taraftar Oy Kullanıyor

JUV token sayesinde taraftarlar kulüp ile ilgili kararlarda söz sahibi olmaya başladı...
13:00
4 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

İtalya’nın en büyük futbol kulüplerinden olan ve şu anda bünyesinde Cristiano Ronaldo’yu barındıran Juventus Futbol Kulübü, artık 400 milyondan fazla taraftarına oy kullanma gücü veren kendi kripto token’ına sahip…

JUV Token

Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Juventus Socios.com’la “Juventus Official Fan Token”ı geliştirmesi için 2018 Eylül’ünde anlaşmaya varmıştı. Juventus’un taraftarları, Socios’un uygulamasıyla satın alabildikleri bu token’lar sayesinde belirli kulüp kararlarına oy verme ve ödüller kazanma hakkına sahip oluyor.

Socios.com’un kurucusu ve CEO’su Alexandre Dreyfus yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanıyor:

Spor taraftarlarının %99,9’u destekledikleri takımın şehrinde ya da ülkesinde değil. Biz de bu taraftar token’larını, taraftarların bazı kulüp kararlarını etkilemesine izin verecek şekilde oluşturduk.”

Örneğin taraftarlar Juventus, Allianz Stadyumu’nda her golü attığında çalınan Chelsea Dagger’ın yerine hangi şarkının geçmesi istediklerini belirtmek için bir oylamaya katılıyorlar. Fanların seçebilecekleri dört seçenek var: Blink 182 – All The Small Things, Blur – Song 2, House of Pain – Jump Around, P.O.D – Boom…

Bunun yanında yalnızca JUV token’ı olan taraftarlar bu gibi kararlarda oy kullanabiliyor. 1 JUV token’ı şu anda yaklaşık olarak 2.2 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Öte yandan Juventus’un gelir müdürü Giorgio Ricci konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Socios.com tarafından platformda aktif hale getirilen token sayesinde dünyadaki taraftarlarımızla etkileşime girmenin yeni bir yolunu bulan ilk takım olmaktan gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gelecek Planları

Gelecek planlarına bakıldığı zaman Socios’un dünyadaki daha fazla futbol kulübünü token’laştırmak istediğini görüyoruz. Socios’un 2020 yılı için yapılmış altı anlaşması daha bulunuyor. Bu kulüpler; Paris Saint-Germain (PSG), Atlético de Madrid, West Ham United, Galatasaray, A.S. Roman ve e-sport sağlayıcısı OG…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar