reklamı kapat

Justin Sun ve Vitalik Buterin Yine Karşı Karşıya Geldi!

Vitalik Buterin ve Justin Sun'ın yıldızı barışmıyor.
11:00
20 Mayıs 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereumun (ETH) genç dahi kurucu ortağı Vitalik Buterin ve Tron Foundation‘ın CEO’su ile kurucusu Justin Sun’ın arasındaki kötü elektriği kripto para sektörünün neredeyse tamamı biliyor.

Aslında Tron (TRX) kripto para biriminin ilk başta Ethereum ağı tabanlı bir token olması ve daha sonra kendi ağına geçip Ethereum’a rakip olduğunun iddia edilmesi rekabeti tetikleyen ana unsur oldu. Bunun yanı sıra Justin Sun’ın kendisini ön plana çıkarmak için Buterin’e ara ara laf attığı da görülmüştü.

Vitalik Buterin ve Justin Sun Karşı Karşıya

Yaşanan son gelişmede, Steem’in kullanıcıların yaklaşıp 5 milyon dolarlık token’ına el koymaya çalışması, Vitalik Buterin’in de dikkatini çekti. Daha önce Justin Sun’ın Steemit’i satın alması ile başlayan yaygara, kullanıcıların hard fork yapıp HIVE isimli yeni bir kripto para birimi piyasaya sürmeleri ile sonuçlanmıştı.

Bunun üzerine Steem’in hala kullanıcıların adeta peşini bırakmaması Buterin’in de tepkisini çekti. Vitalik Buterin konu hakkında yaptığı açıklamada, bu noktada artık bütün Steem kullanıcılarının HIVE ağına geçmesi gerektiğini düşündüğünü ima etti.

Buna yanıt veren Justin Sun ise durumu düzeltmek yerine ortamı daha da kızıştırarak, Ethereum kullanıcılarının  Tron ağına geçmesi gerektiğini düşündüğünü belirtti. Buterin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ilgili iddiaya yanıt vermese de önümüzdeki günlerde ortamın yine kızışacağını tahmin etmek zor olmayacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.