X


John McAfee Öldürüldü mü? Hangi Sırları Beraberinde Götürdü!

Avukatları dahil kimse John McAfee'nin intihar etmesini beklemiyordu. Üstelik beni öldürecekler dedikten sonra, ölümüyle birlikte McAfee birçok komplo teorisinin doğmasına sebep oldu.
21:03
29 Haziran 2021

Ünlü anti-virüs yazılımı McAfee’nin kurusu John, Barselona’daki hücresinde yakın zamanda ölü bulunmuştu. Onu sevenler ve eşi bunun bir intihar olmadığına inanıyor. Açıklayacağını söylediği sırlarla birlikte tarihin karanlığına gömülen John McAfee nelerle suçlanıyordu ve kimin hangi kirli işlerini açık etmeyi planlıyordu. Hepsini sizin için derledik.

Ünlü Kripto Dostu John McAfee Öldü

İspanya’da tutuklu bulunan John McAfee, Amerika’ya iadesi onaylandıktan saatler sonra hücresinde ölü bulundu. Yapılan ilk otopside rapora ölümün sebebi intihar olarak yansıdı. John McAfee’nin ölüm haberini detaylarıyla burada vermiştik.

Kripto paralarla son 3-4 yıldır ilgileniyorsanız yatırımlarınızın erken döneminde kesinlikle John McAfee’nin etkisi vardır. John bir erken dönem yatırımcısıydı ve bugün sosyal medya Bitcoin şövalyeliği yapan isimlerden çok daha önce Blockchain ve kripto paraları savunuyordu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Elbette sürgün yılları başlamadan önce topluluğa verdiği zararlar oldu. Bugün Elon Musk’ın yaptığı fiyat spekülasyonlarının çok daha fazlasını “günün coini” paylaşımlarıyla John McAfee yapıyordu. Herkes onun paylaşacağı kripto varlığı heyecanla bekliyor ve komutanından saldır emri alan askerler gibi ilgili kripto para için alış emirleri açıyordu. Bu durum elbette paylaşılan kripto paranın çok kısa sürede %300-400 gibi astronomik fiyatlamalar yapmasına sebep oluyordu. Finalde ise balinalar ellerindeki tokenları yüklü şekilde satarak fiyatın aniden yere çakılmasına sebep oluyordu.

McAfee bu pump/dump etkinlikleriyle birçok yatırımcının bir daha telafi edemeyeceği maddi zararlar yaşamasına sebep oldu. Hatta bu yüzden John McAfee öldüresiye dövüldü ve birçok saldırıya uğradı. Tüm bunlar olurken bu kripto reklamlarını paylaşım başı 100.000 dolar gibi rakamlar karşılığı yaptığı ortaya çıktı. Böylece topluluğun saygısını büyük ölçüde kaybetti.

John McAfee Neyle Suçlanıyor?

McAfee hayatının son birkaç yılını ülkesinden uzakta geçirmek zorunda kaldı. İsminin geçtiği 10 fedaral iddianame onu birçok şeyle suçluyordu. En basiti ise vergi kaçakçılığıydı, bildiğiniz üzere bunun cezası hapis ve John bunu istemiyordu. Hakkında çıkan 4 Milyon dolarlık vergi kaçakçılığı haberlerinden sonra ülkeden kaçtı.

Bu kaçış elbette çok uzun sürmedi, geçtiğimiz yıl Barselona havalimanında yakalandı. Vergi kaçakçılığı ve kripto para dolandırıcılığı (spekülasyonu) yaptığı bilinen John için İspanya’da onu bir hücre hayatı bekliyordu.

McAfee Suikast Mesajları Alıyordu

En azından kendisi böyle söylüyordu. Amerikalı yetkililerin kendisine mesajlar gönderdiğini söyleyen John McAfee daha ileri giderek “beni öldürecekler ve intihar süsü verecekler” diyordu. Sosyal medya ve avukatı üzerinden dillendirdiği bu iddiaların ne kadar gerçek olduğu bilmesek de John bunları söyledi.

“Her ihtimale karşı bugün bir dövme yaptırdım, benim intihar ettiğimi söylerlerse böyle bir şey yapmadım! Sağ kolumu kontrol edin”

Evet John ölmeden bir süre önce tam olarak bunları söylemişti.

Bildiklerim Yüzünden Beni Öldürecekler!

Zengin isimler ve dünyanın tanınmış seçkinleri hatta devlet yetkilileri hakkında çok önemli şeyler bildiğini iddia eden John McAfee “çocuk pornocularından biri, beni susturmak için hücremde öldürebilir” demişti.

İddia edildiğine göre John, bir grup seçkin pedofilin küresel çocuk seks kaçakçılığı yaptığını biliyordu. Bununla ilgili elinde bazı deliller de vardı. Hatta Amerikan yönetiminin de bu çetenin faaliyetlerine yardım ettiğine dair kanıtları saklıyordu.

Bu iddialar Amerika gündeminde uzun süre “QAnon komplo teorileri” olarak konuşuldu ve McAfee’nin ölümüyle tartışılmaya devam ediyor. Hatta insanların büyük kısmı Jeffery Epstein gibi McAfee’nin de bildikleri sebebiyle öldürüldüğünü düşünüyor.

Öldürülürsem Tüm Pislikleri İfşa Edeceğim

Bundan yaklaşık 2 yıl önce John sosyal medya üzerinden bu mesajı paylaştı. Eğer gizemli bir şekilde ölürse 31 Terabayttan büyük bir delil deposunu ifşa edeceğini söyledi. Bu disklerde, çeşitli ülkelerin hükümet yetkileri ve ünlü iş adamları hakkında veriler bulunuyordu.

Ancak daha sonra bu paylaşımlar kaldırıldı ve şu an John’un yakınları böyle bir şeyin kendilerinde olmadığını söylüyor.

John McAfee yakın zamanda Pizza isimli bir kripto para birimi oluşturmuştu. Bu para biriminin reklamlarında Hillary Clinton’ın pizza yerken bir görüntüsü sık sık kullanılıyordu. Clinton’ın Wikileaks aracılığıyla sızdırılan e-postalarıyla ortaya çıkan Pizzagate komplo teorisine bir itham olan bu çalışma belki de kasıtlı olarak yapılmıştı? Jeffery Epstein’in ölümüyle ilgili de Clinton’ın parmağı olduğu uzun süre konuşulmuştu.

Belki de ilerleyen yıllarda tüm bu gizemler aydınlığa kavuşabilir. Ancak şu an John McAfee’yi sevenlerin içinde, bir hüzün ve nefret olarak bunlar kalmaya devam edecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar