X

İsviçre Merkezli Dijital Varlık Bankası SEBA Bank, Bitcoin Fiyatına İlişkin 2022 Yılı Beklentilerini Açıkladı!

İsviçre merkezli dijital varlık bankası SEBA Bank'ın CEO'su lider kripto para birimi Bitcoin'in 2022 yılında ulaşmasını bekledikleri fiyat seviyelerini açıkladı.
10:15
13 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu tarafından düzenlenen dijital varlık bankacılığı platformu SEBA Bank, Bitcoin‘in 2022 yılında ulaşmasını beklediği fiyat seviyelerini açıkladı. SEBA Bank CEO’su, kurumsal ölçekteki nakit girişinin de artış gösterebileceğini ifade etti.

Seba Bank’ın Bitcoin Fiyat Tahmini

SEBA Bank CEO’su Guido Buehler, Çarşamba günü İsviçre’nin St. Moritz kentindeki Crypto Finance Konferansında bankasının Bitcoin fiyatının nereye gittiğine dair tahminini CNBC ile paylaştı. Fiyatın yükseleceğine yönelik bir beklentilerinin olduğunu dile getiren Buehler, dahili değerleme modellerinin şu anda Bitcoin adına 50.000 dolar ile 75.000 dolar arasında bir fiyat gösterdiğini ifade etti.

Buehler, konuya ilişkin ifadelerinde şu sözlere yer verdi:

“Bitcoin fiyatının bu yıl yükseleceğine inanıyoruz. Dahili değerleme modelimiz şu anda 50.000 dolar ile 75.000 dolar arasında bir fiyat gösteriyor. Bu seviyeyi göreceğimizden oldukça eminim. Mesele her zaman zamanlamadır.”

Kurumsal Talep Artacak mı?

SEBA Bank CEO’su Guido Buehler, ayrıca 2022 yılında daha çok sayıda kurumsal yatırımcının kripto varlık ekosistemine dahil olabileceğini ve bunun da lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyat performansında önemli bir rol oynayabileceğini belirtti.

Geçen hafta, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz da, firmasının kurumsal yatırımcılardan kripto para birimleri konusunda oldukça yüksek bir talep gördüğünü söyledi. Nickel Digital Asset Management tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, kurumsal yatırımcıların yasal düzenlemelerin kripto para birimlerinin fiyatını artıracağına inandığı sonucunu buldu.

Ek olarak, küresel yatırım bankası Goldman Sachs geçen hafta, Bitcoin’in bir değer deposu olarak altının pazar payını almaya devam etmesi nedeniyle bitcoin fiyatının 100 bin dolara ulaşabileceği yönündeki öngörüsünü paylaştı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar