X


İşte 1 Hafta İçinde %100’ün Üzerinde Yükselen Kripto Paralar!

Bu yedi coin 1 haftada yüzde yüzün üzerinde artış yaşadı.
16:39
8 Ocak 2021

Bitcoin’in boğa koşusu devam ediyor ve BTC 45.000 dolara doğru ilerliyor. Ancak grafiklere göre son zamanlarda çok iyi performans sergileyen tek kripto para birimi Bitcoin değil. Son yedi gün içinde, piyasa değerine göre ilk 100’de yer alan yedi kripto para birimi, %100 veya daha fazla kazanç elde etti.

Nano, Stellar ve Loopring

Nano (NANO) bu listenin lideri konumunda yer alıyor bir haftada sergilediği yüzde 325’lik artış ile deyim yerindeyse göz kamaştırıyor. Dijital varlık, sıfır ücret ve minimum donanım kaynağı gereksinimi ile hızlı işlemleri kolaylaştırmak için tasarlanan bir projenin token’ı olarak karşımıza çıkıyor. CoinGecko’nun son rakamlarına göre Nano, 587 milyon doların biraz altında bir piyasa değerine sahip.

7 kripto para birimi içinde Stellar (XLM) ikinci sırada yer alıyor. Şu anda yaklaşık olarak 7 milyar dolar piyasa değerine sahip olan Stellar’ın 1 hafta içinde yüzde 145 artış sergilediği görülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

1 hafta içinde en çok kazandıran üçüncü kripto para birimi ise Loopring (LRC). Ethereum’daki merkezi olmayan uygulamalara erişime izin verecek şekilde donatılmış, mobil cihazlar için bir işletim sistemi olan Loopring projesinin token’ı olan LRC sadece 1 haftada %128 yükselerek yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Status ve Dogecoin

Status (SNT) piyasa hacmi bakımından ilk yüzde yer alan ve 1 hafta içinde en çok kazandıran dördüncü kripto para olarak karşımıza çıkıyor. SNT 1 haftada yaklaşık olarak yüzde 122’lik bir artış kaydetti.

Bir şaka coin’i olarak piyasaya sürülen Dogecoin’in (DOGE) yükselişi ise aslında herkesi şaşırtıyor. 1 haftada yüzde 109’luk bir artış performansı sergileyen DOGE’nin Litecoin fork’u olduğu biliniyor.

Reserve Rights Token ve Solana

Reserve Rights Token (RSR) ve Solana (SOL), 1 hafta içinde yüzde 108’lik artışlarla altıncılığı paylaşıyor. Tüm kripto varlıklarının toplam piyasa değeri ise haftanın başından bu yana 771 milyar dolardan yükselerek 1 trilyon doların hemen üzerinde yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar