X


Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP Analizi: BTC Sonrası Rekor Sırası Kimde?

Beklenen altcoin sezonu için hala sinyal gözükmüyor.
15:29
8 Ocak 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 41.000 doların üzerine kadar çıkması, altcoin rallisinin uzun süredir beklenmesine rağmen hala ufukta görünmemesine yol açtı. BTC/USD işlem çifti son 24 saatlik süre içerisinde %9,5 artış yakaladı ve yükselmeye devam ediyor. Bitcoin’in bu yükselişine teknik olarak bakıldığında önünde hiçbir direnç yer almadığı görülüyor.

Bitcoin Teknik Analizi

BTC/USD işlem çifti 41.600 dolara kadar yükseldi ve psikolojik direnç noktaları dışında görünürde hiçbir engel yok. İlk psikolojik engel 45.000 dolar olarak görülürken bunun devamında belki de yakın zamanın en büyük psikolojik direnç noktası 50.000 dolar bulunuyor. Olası bir düşüş durumunda ise 41.000 dolar destek haline gelip düşüşü engelleme rolünü üstlenecektir.

Bitcoin fiyatının yükselişi karşısında ezilen toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum ise BTC’den sinyal bekliyor. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti oranında 66 seviyesine kadar düşüş yaşanmadıkça olası bir altcoin rallisinin gelmesi zor gözüküyor.

ETH/USD Fiyatı İçin Kritik Noktalar

Ethereum fiyatı için ilk direnç 1.300 dolar iken ikinci ve en büyük direnç tüm zamanların rekoru olan 1.400 dolar olarak karşımıza çıkmakta. Ethereum fiyatının 1.400 dolar seviyesinden sonra ise önünde aynı şu an Bitcoin’in yaşadığı gibi hiçbir direnç bulunmuyor.

Ethereum fiyatı için olası bir düşüşte ilk olarak 1.000 dolar, bunun devamında ise 850 dolar güçlü destek rolü oynayabilir ve düşüşler bu seviyelerin altına inilmedikçe geçici olabilir.

XRP Fiyatı İçin Son Durum

ETH fiyatına kıyasla son 24 saat içerisinde ciddi bir yükseliş elde eden XRP yatırımcıları da Bitcoin’in soluklanmasını beklemek zorunda. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti 70 seviyesinin altına düşüp burada kapanış yapmadıkça XRP fiyatı için yükseliş pek mümkün olmayabilir.

XRP/USD işlem çiftinin an itibarıyla kırması gereken en büyük diren. 0,35 dolar iken bunun devamında 0,38 dolar ve 0,41 dolar göze çarpıyor. Olası bir düşüşte ise XRP/USD işlem çiftinin 0,27 dolardan tutunması muhtemel.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar