X


İspanya’da Bir Anket: Genç Bireylerin Yaklaşık Yüzde 40’ı Kripto Varlıklara Olumlu Bakıyor

Yakın zamanda İspanya'da, kripto varlıkların genç bireyler arasındaki popülaritesini ölçmek amacıyla bir anket yapıldı. Ankette, katılımcılara bu varlıklara neden olumlu bakıp bakmadıkları da soruldu. Sonuçlar, 25 ile 40 yaş arası bireylerin yaklaşık %40'ının, kripto para yatırımına olumlu baktığını ortaya koydu.
18:20
3 Ekim 2021

İspanya’da, 25 ile 40 yaş arasındaki vatandaşlar arasında yapılan yakın zamanlı bir anket, bu yaş grubundaki vatandaşların yaklaşık %40’ının ilerleyen aylarda kripto para yatırımına olumlu baktığını ortaya koydu. Ek olarak, katılımcıların %21’inin de, halihazıra bir kripto para yatırımı olduğu ortaya çıktı.

Genç Bireyler Arasında Popüler Bir Yatırım Aracı

Yakın zamanlı bu anket, İspanya’daki genç vatandaşların kripto para piyasasına ilgisi olup olmadığını ortaya koymak amacıyla yapıldı. Anket, katılımcıların üçte birinden fazlasının kripto varlıklara merakı olduğu ve yatırım yapmayı düşündüğü sonucuna vardı. Bu dijital varlıklar, 25 ile 40 yaş arasındaki bireyler için, en popüler yatırım aracı haline geldi. Anket katılımcılarının beşte birinden fazlasının da, halihazırda kripto varlıklara yatırım yapmak amacıyla bir kişisel fon ayırması, bu varlıkların genç bireyler arasındaki popülaritesini kanıtlar nitelikte.

Anket, ayrıca kripto varlıkların genç bireyler arasında neden popüler olduğunu da araştırdı. Kripto para yatırımına sıcak bakan katılımcıların büyük bir kısmı bu dijital varlıkların ileride geniş kullanım alanları olacağını söylerken, piyasaya uzak katılımcılar da konu hakkında fazla bir bilgi sahibi olmadığını belirtti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

İspanya’da Blockchain Teknolojisi Kullanımı

Blockchain teknolojisi, İspanya’da giderek daha popüler bir hale geliyor. Yayınlanan bir başka rapora göre, ülkedeki şirketlerin %11’i blokchain teknolojisini aktif olarak kullanıyor. Bu kullanım oranının 2019’da %1 olduğu göz önüne alınırsa, bu rapor ülkede teknolojinin son yıllarda ne kadar yaygınlaştığını gösteriyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar