X


İkinci Şok Transfer Digital Asset’ten Geldi! Kripto Para Şirketleri Şaşırtıyor!

Kripto para cephesi "regülasyon savaşına" tam gaz hazırlanıyor. İkinci büyük transfer Digital Asset’ten geldi.
22:32
25 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Coinbase dün eski SEC personelini işe aldığını duyurmuştu. Bugün çok daha önemli bir kurumdan daha önemli bir transfer yine kripto odaklı farklı şirketeydi. Kripto para piyasalarının regülasyonlara hazırlandığı bugünlerde direkt olarak içeriden etkili isimleri bünyesine katan şirketler adeta savaşa hazırlanıyor.

Eski CFTC Başkanı Artık Kriptoda

Eski CFTC başkanı Chris Giancarlo, Digital Asset’in yönetim kuruluna katıldı. Kripto para ve blockchain alanındaki birçok kişi, CFTC‘de geçirdiği beş yıl boyunca dijital varlıkları desteklemedeki rolü nedeniyle Giancarlo’ya “Kripto Babası” olarak atıfta bulundu. 2019 yılına kadar ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu başkanı olarak görev yapan Chris Giancarlo, blockchain girişimi Digital Asset’in yönetim kuruluna katılacak.

Digital Asset Salı günü yaptığı açıklamada, Giancarlo’nun varlık tokenizasyonu, dağıtılmış defter teknolojisi ve düzenleyici gelişmelerin kripto alanı üzerindeki olası etkisi hakkında danışmanlık sağlayacağını söyledi. Eski CFTC başkanı şu anda Willkie Farr & Gallagher hukuk firmasında kıdemli danışman olarak çalışıyor ve ABD’li milletvekillerini bir CBDC geliştirme konusunda bilgilendirmek için veri üretmeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Digital Dollar Project’in kurucu ortağı oldu.

Giancarlo, “İşletmelerin varlıkları birbirine bağlaması ve paylaşması için güvenli ve emniyetli yollar gerektirecek bir dijital ekonomik dönüşümün eşiğindeyiz” dedi.

Kripto Para Cephesi Güçleniyor

CFTC başkanı olarak görev yaptığı süre boyunca, Giancarlo ayrıca ABD Finansal İstikrar Gözetim Komitesi, Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu ve Uluslararası Menkul Kıymet Komisyonları Örgütü’nün yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. Kripto ve blockchain ile ilgilenen birçok kişi, CFTC’de geçirdiği beş yıl boyunca, düzenlenmiş Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerinin lansmanını denetlemek ve blockchain düzenlemesine “zarar verme” yaklaşımını savunmak da dahil olmak üzere dijital varlıkları desteklediği için ona “Kripto Babası” olarak atıfta bulundu.

Digital Asset, kurulduğu 2014 yılından bu yana finansman turlarıyla 300 milyon dolardan fazla para topladı ve en son Nisan 2021’de D Serisi finansman turunda 120 milyon dolar yatırım aldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar