reklamı kapat
  • BTC  :  34.867,62 ₺
  • ETH  :  2.179,02 ₺
  • BCH  :  4.167,98 ₺
  • XRP  :  2,81 ₺
  • BTC 34.867,62
  • ETH 2.179,02
  • BCH 4.167,98

İki Rus İklim Şirketi Blockchain Projesi İçin Güçlerini Birleştiriyor

11 Haziran 2017
  • Serhat AntSerhat Ant

Ülkenin başkenti Moskova’da yapılan basın açıklamasına göre iki iklim değişikliği şirketi, blockchain teknolojisini kullanacakları bir proje için bir araya geldi. Bu şirketler DAO IPCI ve Chooose.

Chooose şirketi emisyon kotası alıp satmak ve bu yolla bir nevi emisyonların dünyayı kirletmesini önlemek için kuruldu. DAO IPCI ise Rus Karbon Fonu tarafından iklim değişikliğini yavaşlatma amacıyla kuruldu.

Parola: şeffaflık

Şirketler blockchain teknolojisini iklim değişikliği faaliyetlerinde uygulamayı ve hâlâ oldukça tutucu olan CO2 piyasasını kökten değiştirmeyi amaçlıyor.

Bu amaç doğrultusunda geçmişte bu konuda yapılan girişimler göz önüne alınarak daha verimli bir yol izlenecek. Airalab’in yardımıyla yürütülecek proje faaliyetlerinin daha şeffaf ve güvenli olması amaçlanıyor. Bunun ileride olası dolandırıcılık ve manipülasyonları engelleyeceği düşünülüyor.

Öte yandan genel görüş, kendini iklim değişikliğine adamış iki şirketin ortak çalışması blockchain’le birleştiğinde iklim değişikliğine karşı daha hızlı ve somut adımlar atılacağı yönünde.

Blockchain akını

Ortaklık, birbirinden farklı sektörlerdeki blockchain dalgasının ayak sesleri olarak lanse ediliyor. Blockchain ismini yakın zamanda bu ve benzeri projelerde daha fazla anılması oldukça yüksek bir olasılık.

Müzik, emlak ve tedarik zinciri yönetimi gibi sektörler yakın zamanda blockchain teknolojisini sistemlerine adapte edecek.

Bu sektörlerdeki blockchain entegrasyonu, bilgi sızıntılarını ve ağ saldırılarını önlemek adına maksimum veri güvenliğini sağlamada oldukça etkili bir önlem olarak görülüyor. Blockchain öte yandan bankalar ve hükümet kurumları başta olmak üzere pek çok iş kolunun dikkatini yavaş yavaş çekiyor.

Öyle görünüyor ki blockchain’in gelecekte onlarca sektörde çeşitli amaçlar için kullanılmasına kripto para sektörü olarak yavaş yavaş tanıklık edeceğiz.

Kaynak: Cointelegraph

loading...