X


İddia: Hackerlar Artık Bitcoin Cüzdanlarına Ulaşabiliyor!

Yeni bir iddiaya göre hackerların özel bir yöntem sayesinde Bitcoin cüzdanlarına ulaşabildiği düşünülüyor.
21:41
13 Temmuz 2020

Kripto para borsaları yıllardır hackerların hedefi olsa da bireysel kripto para cüzdanlarının veya farklı cüzdan uygulamalarının bunlara kıyasla çok daha güvenli olduğu biliniyor. Buna rağmen yeni aktarılan bir iddiaya göre hackerlar artık sistemsel bir hata sayesinde direkt olarak Bitcoin cüzdanlarına da erişim sağlayabiliyor olabilir.

BigSpender Yöntemi Bitcoin Yatırımcılarını Tehlikeye Atıyor

PR Newswire kaynağı tarafından aktarılan bilgilere göre, ZenGo kripto para cüzdan uygulaması çalışanları ve araştırmacıları, BigSpender isimli yeni bir sistemsel hata konusunda  yatırımcıları uyardı. Bu sistemsel hatanın RBF (işlem ücreti ile değiştirme) özelliği sayesinde hackerlara fayda sağladığı vurgulandı. Bu sistemde onaylanmamış bir kripto para transferinin süreci hızlandırmak için daha yüksek komisyona sahip bir işlemle değiştirilebildiği vurgulanıyor.

Özellik ilk olarak transfer hızını arttırmak için getirilmiş olsa da bunun hackerların işine yaramaya başladığı ve saldırganların daha düşük işlem ücretli bir işlem yaparak Bitcoin çalabildikleri iddia edilmekte. Siber suçluların bu cüzdan özelliğini kullanarak bir anda birden fazla sahte işlem yaptıkları ve bu sayede asıl işlem onaylanmadan bunun gideceği adresi değiştirebildikleri iddia edilmekte.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Olay bir anda gündeme oturdu ve Bread Wallet ile Ledger Live gibi önde gelen Bitcoin ve kripto para cüzdan uygulamaları anında buna karşı önlem aldıklarını açıkladı. Diğer cüzdanlar da buna karşı önlem alırsa çok fazla kişinin canı yanmadan bu saldırının önüne geçilebilir. Bunun gibi güvenlik açıklarının kapatılması zaman zaman yaşanan Bitcoin hacklenme olaylarının da önüne geçilmesini sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar