reklamı kapat

İddia: Altcoin Sezonu Geliyor!

Piyasa analisti Mati Greenspan altcoin sezonunun kapıda olduğunu iddia ediyor.
14 Mart 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Kripto para piyasasının tanındık isimlerinden Mati Greenspan piyasa hakkında yaptığı değerlendirmelerde ilgi çekecek türden bir iddiaya yer veriyor. Altcoin sezonunun kapıda olduğunu belirten ünlü piyasa analisti bu iddiasını teknik verilerle destekliyor. Greenspan’in bu iddiaları akıllara boğa piyasasına ilişkin soruları yeniden getirecek cinsten. Kıymetli CoinTürk okurlarıyla daha önceden paylaştığımız “Boğa Piyasasına Ne Kadar Kaldı?” başlıklı yazımız üzerinden konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Çarpıcı Altcoin Yorumu

Hem kripto para dünyasında hem de geleneksel finans araçlarını kullanan yatırımcılar arasında itibar edilen piyasa analizlerine imzasını atan Mati Greenspan çarpıcı bir altcoin yorumunda bulundu. Hacked ve Bitcoinist üzerinde yayımlanan bir makale kaleme alan Greenspan teknik verileri göz önünde bulundurarak bazı iddiaları gündeme getirdi. Greenspan’e göre Bitcoin işlemlerinin diğer kriptolarla yapılan işlemlerin gerisinde kalması altcoin’lerin piyasadaki etkisinin arttığına işaret ediyor.

Düşük Volatilite

Greenspan’in ifadelerinde Bitcoin fiyatının son zamanlardaki düşük volatilitesine değiniliyor. Bir varlığın fiyatının daha düşük oranlarda dalgalanması fiyat istikrarına işaret etse de Greenspan kullanıcıların bu durumdan memnun olmadığını dile getiriyor. Ünlü analist geçmişteki dalgalı ve riskli piyasaya alışmış kullanıcıların altcoin’lere yönelebileceğini bildiriyor. Bitcoin’in fiyatında ve işlem hacminde çok büyük bir değişiklik görülmezken bazı altcoin’ler bu değerlerini üçe katlayabildi.


Kripto para piyasası 2017 yılının sonundan itibaren süregelen bir ayı trendinin etkisi altında seyretti. Bu süre zarfında birçok kripto para projesi gelişimini sürdürdü ve böylece kullanıcıların ya da diğer girişimcilerin ilgisini çekebilecek bir potansiyele ulaşma yolunda önemli adımlar atmış oldu. 2019 yılına kadar Bitcoin’in büyük bir ilgi topladığını belirten Greenspan gibi piyasa uzmanları bu yılın tam anlamıyla bir altcoin sezonu haline gelebileceği ihtimali üzerinde duruyor. Bu ihtimalin hepimizi heyecanlandırdığını söylemek yanlış olmaz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.